Jalgpall

Transi president nimetas kohtunikku ebaausaks ja südametuks, vilemees Burdakovi haigeks inimeseks. Karistada said mõlemad 

Toimetas Mart Treial, 12. juuni 2020 12:39
Nikolai Burdakov.Foto: TAIRO LUTTER
Eesti jalgpalliliidu (EJL) distsiplinaarkomisjon karistas 3. juunil Narvas Premium liiga mängul Trans – Viljandi Tulevik aset leidnud inetu juhtumi tulemusena Narva Transi rahatrahviga ja kohtunik Sten Klaasenit hoiatusega.

Mängu vaheaja alguses väljendas JK Narva Transi president Nikolai Burdakov rahulolematust kohtunike tegevusega, olles emotsionaalne ja nimetades kohtunik Sten Klaasenit ebaausaks, südametuks ja südametunnistuseta inimeseks. Seejärel arutasid kohtunikud peamikrofonide kaudu, kas näidata Nikolai Burdakovile kollast kaarti (see oleks olnud Transi presidendile teine kollane tolles mängus), kuid otsustasid seda mitte teha.

Neljanda kohtuniku ülesandeid täitnud Klaasen ütles kaaskohtunikele peamikrofoni kaudu olukorda iseloomustades: "Sellise inimesega ei saa rääkida, on ikka haige inimene küll."

Klaaseni öeldut kuulis lähedal viibinud Narva Transi esindaja Konstantin Burdakov (Nikolai poeg – M.T.), kes ägestus ja nimetas kohtunikke muuhulgas klounideks ning oli ka kerge füüsiline kontakt. Nikolai Burdakov oli samuti taas väga emotsionaalne ja väljendas karjudes rahulolematust kohtunikega.

Tekkinud olukorras näitas väljakukohtunik nii Nikolai kui ka Konstantin Burdakovile punast kaarti.

Jalgpalliliit alustas distsiplinaarmenetlust Nikolai Burdakovi, Konstantin Burdakovi ja Sten Klaaseni suhtes ning küsis seletuskirjad Narva Transilt, kohtunikelt ja mängu korraldusjuhilt.

Menetluse tulemusena otsustas distsiplinaarkomisjon karistada JK Narva Transi 200 euro suuruse rahatrahviga ning kohtunik Sten Klaasenit hoiatusega ja anda temaga seoses edasine otsustamine üle EJLi kohtunike komisjonile, mis tegeleb kohtunike määramisega. Nikolai Burdakov ja Konstantin Burdakov pidid vastavalt punasele kaardile automaatselt järgmise mängu vahele jätma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee