Kalju võttis kindla võidu, Paide alistas skandaalses kaardilahingus Transi. Ahastuses Narva peatreener: „Küllalt!“

Toimetas Kaspar Koort, 14. juuni 2020 16:57
Narva Transi mängijatel oli taaskord põhjust peast kinni haarata. Pildil Irie, kes eemaldati 77. minutil mängust.Foto: Erki Pärnaku
Eesti jalgpalli Premium liigas peeti täna kaks viimast seitsmenda vooru kohtumist. Kolm võidupunkti kirjutasid tabelisse Nõmme Kalju ja Paide linnameeskond.

Kui Kaljul polnud probleeme Tallinna Kalevi alistamisega ning 4:0 võidumängus tegid kahel korral skoori Vladislav Homutov ja Kaspar Paur, siis Paide ja Narva Transi vaheline kohtumine kulges märksa tulisemas meeleolus.

Kohtumist asus juhtima külalismeeskond Trans, kui 11. minutil realiseeris penalti Aleksandr Zakarljuka.

Veerand tundi hiljem teenis 11 meetri karistuslöögi ka Paide, kuigi telekordus näitas, et nende ründaja Edrisa Lubega viskus karistusalas pikali ilma vähimagi kontaktita. Peakohtunik Siim Rinkeni otsus oli aga kindel ning Siim Luts penalti ka realiseeris.

Teisel poolajal haaras initsiatiivi Paide, kuid suurepärased võimalused jäeti ridamisi kasutamata. 73. minutil viimaks siiski skooriti, kui palli saatis Transi puuri minut varem vahetusest platsile pääsenud Kristofer Piht.

Transil erilisi võimalusi ei tekkinud, kuid see-eest lõhkusid nad korralikult vigu teha. Narvakad teenisid lõpuks kokku kaheksa, Paide neli kollast kaarti. Transi poolkaitsja Irie sai 77. minutil ka teise ehk kokku punase kaardi.

Transi peatreener Cenk Özcan oli mängu järel ERRi teleülekandele intervjuud andes selges ahastuses. Türklane ütles korduvalt, et ei soovi kohtunikest rääkida, kuid tal on sellistest otsustest "küllalt" ja ta ei soovi muud kui "õiglust".