Lonnie Walker IVFoto: AP/Scanpix
Toimetas Eigo Kaljurand 15. juuni 2020 08:58
NBA korvpalliklubi San Antonio Spursi tagamängija Lonnie Walker IV kasvatas alates 5. klassist endale võimsat soengut. Hiljuti ajas mees kiharad maha ja selgitas nende šokeerivat taustalugu.

Möödunud nädalal paljastas Walker Instagrami postituses, et teda vägistati noorena sugulaste poolt. "Tõde on see, et hakkasin juukseid kasvatama 5. klassis. See oli minu varjamismehhanism. Toona olin suvel ümbritsetud suuremast pereringist. Mind ahistati seksuaalselt, vägistati ja kasutati ära. Harjusin sellega isegi ära, sest selles vanuses sa ei tea, mis on mis," kirjutas Walker.

21aastase korvpalluri sõnul oli juuksed midagi, mida ta sai kontrollida ja soeng andis talle enesekindlust. Aga sama ta tundis, et ta pole viimasel ajal oma parimal tasemel ja see sundis teda peeglisse vaatama.

"Lühidalt kokku võttes olen selle teekonna ja jumala tahte abil leidnud rahu ja sisemise õnne. Olen kõigile neile inimestele andeks andnud, kes seda ei vääriks. Miks? Sest see on lisapagas. Aeg ei oota kellegi järgi, seega miks ma peaksin oma aega sellele raiskama?"

Juuste maha lõikamine sümboliseerib Walkeri jaoks maski, mis peitis tema sisemist enesekindlust, näolt võtmist. Maski, mis peitis tema sisemist ebakindlust. "Aitab vanast. Ma heitsin endalt naha vaimselt, emotsionaalselt, füüsiliselt ja hingeliselt. Mängima peab kaartidega, mis sulle jagatakse ja üritama nendega võita. Kaotamine pole kunagi kaotus, vaid õppetund," lisas ta.