Rwanda jalgpalliklubi Heroes FC eestlasest peatreenr Jaanus Reitel.Foto: Jaanus Reiteli erakogu
Toimetas Kaspar Koort 16. juuni 2020 16:10
Kohaliku jalgpalliliidu sahkerdamise ohvriks langenud Rwanda jalgpalliklubi Heroes FC, mille peatreeneriks on eestlane Jaanus Reitel, pöördub õigluse jalule seadmiseks rahvusvahelisse spordikohtusse.

Heroes oli liigatabelis 16 meeskonna konkurentsis 15. kohal, võrdsete punktide peal 14. meeskonna ehk Espoir FC-ga. Kui sai selgeks, et koroonaviiruse tõttu hooaega lõpuni ei mängita, leppisid klubi jalgpalliliiduga suusõnaliselt kokku, et ükski meeskond kõrgliigast välja ei kuku, küll aga tõusevad sinna uueks hooajaks juurde kaks meeskonda esiliigast.

Ent mai lõpus kuulutati korraga välja ametlik otsus: Heroes ja 16. paiknev Gicumbi langevad ikkagi esiliigasse ning nende asemele tõusevad esiliiga kaks paremat.

Kuna hooaja lõpuni oleks jäänud seitse mängu, leidsid Heroesi ja Gicumbi esindajad, et neile on ülekohut tehtud ning nad esitasid kaebuse Rwanda jalgpalliliidu (Ferwafa) apellatsioonikomisjoni.

Seal neile aga õigust ei antud, suisa vastupidi: et Heroesil ja Espoiril ei oleks tabelis võrdselt punkte, otsustati Heroesi viimane viigiga lõppenud liigamäng (Espoir oleks pidanud mängima järgmisel päeval, kuid see matš jäi koroonaviiruse tõttu juba ära) tabelist üldse kustutada! Seejuures on üks komisjoni liige väidetavalt olnud varasemalt seotud just Espoiri klubiga.

Et Rwandas jooksid asjad liiva, otsustasid Heroes ja Gicumbi, et esitavad kaebuse Šveitsis asuvasse rahvusvahelisse spordikohtusse.

"Meie arvates oli Ferwafa otsus ebaõiglane ja sestap otsustasime asja viia spordikohtusse. Minu kliendid väärivad õiglust, kuid Ferwafa selgelt ei soovi oma ebaõiglast otsust ümber muuta," selgitas klubisid kohtus esindav advokaat Olivier Mulindahabi Rwanda meediale.