Bayern tuli kaheksandat korda järjest riigi meistriksFoto: AP/Scanpix
17. juuni 2020, 08:36

Müncheni Bayern kindlustas ajaloolise Saksamaa meistritiitli

Saksamaa jalgpalliklubi Müncheni Bayern alistas teisipäeval võõrsil Bremeni Werderi 1:  0 ja tuli kaheksandat korda järjest riigi meistriks. Kohtumise ainsa värava lõi avapoolaja lõpus Robert Lewandowski.

Bayern vajas tiitli kindlustamiseks võitu ja Poola ründetuusa Robert Lewandowski 43. minutil löödud värav jäi mängu ainsaks. Kuigi Müncheni esiklubi jäi peale Alphonso Davies punast kaarti väljakule viimasteks minutiteks kümnekesi, siis kodumeeskond ei suutnud võrku sahistada ja lõpuvile kõlades võisid külalised tühjade tribüünide eest tiitlit tähistada.

Bayern jõudis olulise teetähiseni, sest tegu oli meeskonna 30. meistritiitliga. Viies Euroopa suurliigas on sama suutnud vaid Itaalias 35 tiitlit võitnud Torino Juventus ja 33 korda Hispaania meistriks tulnud Madridi Real.

Viimati jäi Bayern meistritiitlist ilma 2011/2012 hooajal, kui liigas võidutses Dortmund. Borussia klubi oli tänavugi nende suurim konkurent, kuid Müncheni klubi sisuliselt kindlustas esikoha 26. mail, kui Dortmund alistati võõral väljakul 1 : 0.

Bayerni võtmemängijaks kerkis tänavugi Robert Lewandowski, kes on senises 29 liigamängus löönud lausa 31 väravat.

Saksamaa kõrgliigas käib tuline heitlus kahe viimase Meistrite liiga koha peale, sest RB Leipzig, Mönchengladbachi Borussia ja Leverkuseni Bayer mahuvad viie punkti sisse.