WRC

Ralliajakirjanik Evans hindab Eesti võimalusi MM-etapi saamisel kõrgelt 

Toimetas Mart Treial, 19. juuni 2020, 14:43
Kaader eelmise aasta Rally Estonialt.Foto: Reigo Teervalt
Kuulus ralliajakirjanik David Evans arutles DirtFishi portaalis tänavuse MM-sarja kalendri teemal. Ta peab Eesti võimalusi heaks.

Nagu spordisõbrad teavad, keeras koroonaviiruse pandeemia rallikalendri pahupidi. Hulk võidukihutamisi on tühistatud, mõne saatus on veel lahtine. Seega otsib FIA aktiivselt uusi rallisid, mida erakorraliselt kalendrisse lülitada. Pakkumine on tehtud ka Eestile.

Samal teemal

"Siseringis muretsetakse selle üle, milline on asendusrallide korraldamise kahju WRC-sarjale pikas plaanis," kirjutas Evans. "Alates aastast 1973 on rallid püüelnud MM-staatuse poole. See on tõstnud rallide kvaliteeti ja kergitab WRC-rallid teistest kõrgemale. WRC on rallimaailma kuldstandard, mispärast küsivad mõned, kas koroonakriis on väärt tegemaks nende väärtuste arvelt kompromisse.

Kiire vastus on mõistagi "jah". Me vajame sporti. Me vajame, et autod jälle kihutaksid ja tsirkus rändaks. Kui see juhtub, saame hakata tootma sisu, kirjutama uudiseid ja meenutada inimestele, et oleme elus. Saame pakkuda tootjatele, meeskondadele ja ekipaažidele võimalust õnnestuda ja edu tähistada.

Jah, sportliku väljakutse osas võib neis tingimustes teha kompromisse, kuid milles ei saa järeleandmisi teha, on ohutus.

Keegi ei soovitagi seda teha, aga siseneme potentsiaalselt kaardistamata alale, kui hakkame töötama koos korraldajatega, kes pole WRC nõudmistega nii hästi kursis. Kandidaatrallide süsteem on loodud põhjusega. See pakub FIA-le võimaluse vaadata, kui pädev korraldustiim on. Ja kui neil jääb midagi vajaka, saab FIA neid vajalike standarditeni jõudmisel abistada.

Sel aastal pole selleks lihtsalt aega. Saame tugineda juba kogutud andmetele. FIA on tark, et vaatab Euroopa meistrivõistluste etappide poole. Ieperi ralli kuulub samuti sinna kategooriasse. See võis küll ERC promootori soosingust välja langeda, kuid on vaieldamatult parim mitte-WRC ralli Euroopas. 

Sama käib ka Rally Estonia kohta. See on mulluse WRC promotsioonirallina vaieldamatult kõige ilmselgem lisanduja."

FIA spordinõukogu kogunes täna, kuid Evansi hinnangul ei tasu täna MM-sarja kohta uudiseid loota, sest otsused on lihtsalt niivõrd keerulised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee