Rostovi noored said juba 1. minutil värava üle rõõmustada, kuid kaotasid lõpuks 1 : 10.Foto: AP / Scanpix
20. juuni 2020, 12:45

VÕIMALIK VAID VENEMAAL? Medalit jahtiv Rostov läks liigamängule noortega, sest kogu esindusmeeskond on karantiinis

Venemaa jalgpalliklubi FK Rostov oli eile meistriliiga 23. voorus sunnitud Sotši meeskonna vastu mängima noortetiimiga, sest kogu esindusmeeskond on karantiinis. Sotši loputas noori 10 : 1.

Erakordse olukorra tingis fakt, et kuus Rostovi jalgpallurit andsid kolmapäeval positiivse koroonaviiruse proovi, mistõttu pidid kõik mängijad ja treenerid jääma karantiini.

Kuivõrd Sotši klubi polnud nõus mängu edasi lükkama, sõitis tabelis neljandat kohta hoidev Rostov mängule noortetiimiga. Suuremalt jaolt 17-18aastastest kuttidest koosnenud Rostov asus kohtumist juba esimesel minutil 1 : 0 juhtima, kuid kaotas poolaja 1 : 4 ja kogu mängu 1 : 10.

Sellest hoolimata valiti Rostovi 17aastane väravavaht Denis Popov mängu parimaks. Ta tegi 15 tõrjet, sealhulgas pareeris ta vastaste penalti. Sotši tegi 90 minutiga 41 pealelööki, Rostov 2.

"On võimatu öelda midagi positiivset, kuid ainus positiivne asi on see, et mängijad tegid kõrgliigas debüüdi ja realiseerus meie unistus, et kogu võistkond koosneks oma akadeemia palluritest," sõnas Rostovi U20 meeskonna treener Zaur Tedejev pärast matši.

"Kõik väravad löödi meile puhtalt see pärast, et nad olid meist tugevamad. Meil olid platsil väga noored poisid, teisel poolajal mängis vaid üks üle 18aastane."