Elva vastu kaks korda kaotusseisu jäänud Flora murdis läbi raskuste karikafinaali

Toimetas Mart Treial, 20. juuni 2020 14:50
Vahetusest sekkunud Rauno Alliku lõi täna Elvas FC Flora võiduvärava.Foto: Martin Ahven
Evald Tipneri nimeliste jalgpalli karikavõistluste esimene finalist on valitsev Eesti meister FC Flora, kes nägi kurja vaeva, et FC Elvast viimase koduplatsil 4 : 2 jagu saada.

Võrreldes kolmapäevase 4 : 0 võidumänguga FCI Levadia vastu, oli Flora peatreener Jürgen Henn teinud algrivistuses kaheksa muudatust. Koha säilitasid vaid vasakkaitsja Henri Järvelaid, keskkaitsja Märten Kuusk ja keskpoolkaitsja Vladislav Kreida.

Kas põhjusi tuleb otsida sealt või mujalt, aga esiliigas kuuendat kohta hoidev Elva asus kohtumist vastu ootusi 11. minutil juhtima, kui Veiko Maidla alistas õhuduellis Eesti koondise keskkaitsja Märten Kuuse ja suunas palli peaga võrku.

1:1 viik saabus 28. minutil, kui Henri Välja skooris otse karistuslöögist.

Teisel poolajal pääses Elva jälle juhtima. Flora väravavaht Richard Aland võttis 55. minutil trahvikastis maha Markus Loki ning peakohtunik Kristo Külljastinen määras Elva kasuks penalti, mille Martin Thomson realiseeris minut hiljem 2 : 1 eduseisuks.

Kodumeeskonna rõõm jäi üürikeseks. Frank Liivak pani 60. minutil paremalt äärelt madala söödu viiekastijoonele, kust valveta Mark Anders Lepik suunas palli muretult Elva väravasse – 2 : 2.

72. minutil teenis penalti omakorda Flora, sest Thomson tegutses karistusalas Lepiku vastu määrustevastaselt. Tollest olukorrast pääses Elva veel ehmatusega, sest Lepik lõi vasakuga parempoolsest nurgast mööda.

Flora sai oma tahtmise 81. minutil, kui vahetusest sekkunud Rauno Alliku suskas palli pärast mõningast segadust Elva väravasse. Kolm minutit hiljem lõi Martin Miller mõne meetri pealt Flora neljanda. Elva võitles sitkelt, kuid Flora võttis lõpuks jõuga oma.

See on hea uudis ka Paide linnameeskonnale, kelle pääs Euroopa liiga eelringi sõltub karikavõistluste tulemusest. Eelmisel aastal meistrivõistlustel neljanda koha saanud Paide pääseb eurosarja, kui karikat ei võida Narva Trans, kes võõrustab täna kell 19 teises poolfinaalis Tallinna Kalevit.