Instituudi ja Partizani vutiklubide U9 poiste matš.Foto: Viljar Voog
Viljar Voog 20. juuni 2020 13:41
Reedel üllatas Eesti jalgpallimaastikku vutiliidu teade, et koduste karikavõistluste poolfinaallahingut Elva ja Flora vahel kannab üle Balkani telekanal Sportklub. Koroonaaeg on juba niigi kummaline ja kanalitel on vaja midagi näidata – Sportklub oli juba üle kandnud kolme Premium liiga mängu, mis see üks karikamatš sinna otsa ikka on!

Mõte päikesepaistelise laupäeva veetmisest arvutiekraani ees, piilumas väikeselt ekraanilt Soccerneti ülekannet Elvast ei olnud eelnevalt eriti ahvatlev. Aga nüüd, kui tekkis võimalus vaadata Eesti jalgpalli horvaadikeelse kommentaariga, tekkis kohe matši vastu huvi. Kell 13.00 läks telekas käima…

Ilmselgelt polnud Eesti karikamatš suure spordimeediakontserni prioriteet, sest SK1 ehk esinduskanal näitas kordust reedeõhtusest Tottenham Hotspuri ja Manchester Unitedi 1 : 1 viigmängust.

SK2 kanalil oli eetris WTA 24. reketi Donna Vekici ja temast ligi 150 kohta madalamal paikneva Olga Danilovici matš Adria tenniseturniiril. Arusaadav, alade vahel on vaheldust vaja.

SK3 näitas Instituudi ja Partizani vutiklubide U9 poiste matši Jugoslaavia vutilegendi Dragan Mance mälestusvõistlusel. Asi hakkas juba veidi kummaliseks kiskuma, aga sellestki valikust võib veel aru saada, sest kanal näitas noorteturniiri läbi pika päeva ja see võib tõesti olla Eesti karikavõistluste poolfinaalist olulisem.

SK4 eetris oli kell üks nädalavanune Austria liiga matš Viini Rapidi ja Wolfsbergi vahel. Viies, kuues, seitsmes ja kaheksas Sportklub kanal ei näidanud laupäeva lõunal midagi.

Tsiteerides klassikuid: „Rõve tõlkimatu sõim serbohorvaadi keeles.“

Kui esiliigaklubi Elva kodustaadionil valitseva Eesti meistri Flora vastu 1 : 0 juhtima läks, kuulutas Soccernetis mängu kommenteerinud Rasmus Voolaid, et Elva mehed teevad endale nime isegi Balkanil, sest seal saab matši nautida. Kahjuks ta eksis.

***
Veidi internetis ringi luurates leiab Elva-Flora mängu Nova Sport telekavast. Seda Balkani kanalit kahjuks kodune teler ei näita.