Avavärava autor Mark Oliver Roosnupp.Foto: Erki Parnaku
27. juuni 2020, 18:02

Levadia ja Trans tegid tõelist väravatesadu näinud põnevusmängus viigi

Premium liiga esimese ringi viimases mängus jäi mullune hõbedameeskond Tallinna FCI Levadia võõral väljakul Narva Transi vastu 1 : 3 kaotusseisu, suutis seejärel juhtima asuda, kuid pidi lõpuks siiski 4 : 4 viigiga leppima.

Külalismeeskonna viis kolmandal mänguminutil juhtima Mark Oliver Roosnupp, kuid võõrustajad suutsid sellele kiiresti ja korralikult vastata. Seitsme minuti jooksul löödi kolm väravat ning haarati ohjad enda kätte. Koakou Fabrice Elysee Kouadio suutis pooltunni möödudes vahet vähendada, kuid poolajapausile sai Trans siiski minna eduseisus.

66. minutil seadis Markus Jürgenson jalule viigi, kamerlunlane Aime Marcelin Gando Biala viis Levadia mõned hetked hiljem juhtima. Kaheksa minutit enne normaalaja lõppu päästis Transile viigipunkti nigeerlane Chinedu Charles Geoffrey.

Kell 13 alanud mängus alistas Eesti jalgpallimeister FC Flora lõpetas tulemusega 4 : 0 FC Kuressaare ja hoiab üksjagu kindlat liidrikohta.

Flora on Saaremaa võistkonna jaoks tõeline nuhtlus, sest on koos tänasega võitnud viimasest üheteistkümnest omavahelisest matšist üheksa 4 : 0 või suurema ülekaaluga. Kaotuseta lahkus Kuressaare Flora vastu platsilt viimati 2012. aasta märtsis, kui saavutas Sportland Arenal 1 : 0 võidu.

Tänane mäng kulges esimestest minutitest saati ühte väravasse. Punni lõi 10. minutil pealt liiga parim väravakütt Rauno Sappinen, kes realiseeris Rauno Alliku teenitud penalti hooaja kümnendaks tabamuseks.

Samad mehed kombineerisid 24. minutil teisegi värava, sedapuhku söötis Sappinen ja realiseeris Alliku. Flora kolmanda lõi vasakkaitsja Henri Järvelaid 50. minutil otse karistuslöögist ja neljanda keskkaitsja Märten Kuusk 68. minutil peaga.

Samuti kell 13 alanud matšis sai Viljandi Tulevik koduplatsil Tallinna Kalevi vastu 2 : 1 võidu. Hannes Anier viis Kalevi 7. minutil juhtima, kuid Pavel Marin viigistas 22 minutit hiljem. Tuleviku võiduvärav sündis 90. minutil, kui Herol Riiberg realiseeris penalti.

9. vooru lõpetavas kohtumises alistas Paide Linnameeskond tulemusega 2:0 Tallinna Legioni. Väravad lõid Edgar Tur ja Karl Mööl.

Floral on liidrina koos 25 silma, tiitlikaitsjale järgneb Paide 18 punktiga. Sama palju silmi on koos kolmandat positsiooni hoidval Kaljul, neljas on 17 punktiga Levadia. Esinelikust ei jää palju maha Viljandi Tulevik, kes on kogunud 15 silma.