Bayern lõpetas hooaja suure võiduga, Lewandowski jõudis võimsa tähise lävele

Toimetas Mihkel Talivee, 27. juuni 2020, 19:08
Robert Lewandowski (paremal) ja Benjamin Pavard.Foto: AFP/Scanpix
Juba varem Saksamaa jalgpalli kaheksanda järjestikuse meistritiitli kindlustanud Müncheni Bayern lõpetas liigahooaja tšempionile väärilise esitusega, purustades Wolfsburgi tulemusega 4 : 0.

Prantslane Kingsley Coman avas neljandal minutil mänguskoori, seejuures oma hooaja 21. väravasöödu sai kirja Thomas Müller. Enne poolaega duubeldas eduseisu 20aastane Mickael Cuisance, kellele oli tegu karjääri esimese meistriliiga tabamusega.

71. minutil teenis teise kollase kaardi Joshua Guilavogui, kes kinkis sellega vastastele penalti ja pidi ühlasi platsilt lahkuma. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Robert Lewandowski, kellele oli see liigahooaja 34. tabamuseks.  31aastasena elu parimat hooaega tegev poolakas on kõikide sarjade peale 42 mänguga löönud tervelt 49 väravat. 50. tabamuseni, milleni peale Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi ründajad jõuavad harva, on Bayerni ässal aega jõudmiseks küllaga. Mängida on nii karikafinaal kui ka Meistrite Liiga kohtumised, kus minnakse augustikuus esmalt vastamisi kaheksandikfinaali kordusmängus Londoni Chelseaga. Avamatšist on kirjas 3 : 0 edu.

Lõppseisu vormistas 79. minutil Müller.

Liiga lõpetas teisena Dortmundi Borussia, kes viimases voorus tervelt 0 : 4 Hoffenheimile alla jäi. Kolmandaks tuli Red Bull Leipzig, kes Timo Werneri hooaja 27. ja 28. väravast tulemusega 2:1 Ragnar Klavani endise tööandja FC Augsburgi alistas.