Spordivaria

Endine iluuisutäht meenutab ränki loobumisi: tegin päevas neli tundi harjutusi, et kaotada 100 lisagrammi 

Ohtuleht.ee, 28. juuni 2020 20:16
Betina Popova.Foto: Instagram/bet1nka
Venemaa iluuisutaja Betina Popova, kes otsustas veebruaris karjäärile joone alla tõmmata, paljastas pikas Instagrami postituses spordiala telgitaguseid. "Ma varastasin endalt lapsepõlve," nendib 23aastane naine.

Popova kuulus varases nooruses iluuisutamise absoluutsesse tippu ning mullu krooniti ta koos Sergei Mozgoviga jäätantsus taliuniversiaadi võitjaks, kuid ta tõdeb, et see kõik tuli tohutute ohverdustega ja enda elu arvelt.

"Olin väga vastutustundlik sportlane, kuid alles praegu saan aru, kui paljudest ilusatest hetkedest olen ma oma elus selle pärast ilma jäänud," kirjutas Popova.

"Täna sellele tagasi vaadates saan ma aru, et endale lihtsate inimlike rõõmude keelamine oli kuritegu. Ma varastasin endalt lapsepõlve unistused, õnnelikud hetked ja paljud naeratused. Kui pime ma olin ja kui perverssed olid mu prioriteedid!

Mul polnud aega sõpradega koos olemiseks või esimeseks armastuseks. Kõik mu mõtted olid seotud treeningutega, õppimisega ja sellega, et mitte süüa. Ning neid mõtteid ja hirme surusid pidevalt mu pähe ka treenerid. Ma võisin kulutada päevas neli tundi harjutustele, et kaotada kehakaalust 100 lisagrammi.

Hiljem hakkasin ma mõistma, et sellise slaaviliku lähenemisega, mis mulle peale suruti, ei ole võimalik edu saavutada. Sisemiselt tühi inimene pole kellegi huvides, kuitahes pühendunud ta oma tegemistes ka ei ole.

Kui olin kodus ja lamasin voodis, kerisin oma peas aina läbi oma kava. Kogu mu elu jagunes võistlusteks valmistumiseks ja võistlusteks endiks. 

Kuid sportlased kasvavad kiiresti - neil pole lapsepõlve, neil pole noorust. Ja väga sageli jäävad nad tasakaalutuiks inimesteks. Sport pole üksnes medalite sära ja poodiumikohad - sport tähendab tegelikult tuhandeid katkiseid lapsi."