Spordiblogi

Mihkel Talivee | Hausenbergi alavahetusega kaasneks liiga suur ja mõttetu risk (1)

Mihkel Talivee, 30. juuni 2020 08:00
Trumpala: Hans-Christian Hausenbergi isiklik rekord kaugushüppes on 7.86.Foto: Erki Pärnaku

Kuna noorel Eesti kergejõustikutalendil, 2015. aastal seitsmevõistluses U18 vanuseklassi maailmarekordi püstitanud ja noorteklassi MMilt kümnevõistluses pronksmedali võitnud Hans-Christian Hausenbergil pole mitu aastat õnnestunud seitset või kümmet ala kokku panna, on paljud soovitanud tal hakata hoopis kaugushüppele keskenduma. Mina arvan aga mitmel põhjusel, et 21aastane tartlane peaks igal juhul jääma mitmevõistluse juurde.

Praegu oleks alavahetus igal juhul liiga suur ning ühtlasi ka mõttetu risk. Hakates pühenduma kaugushüppele ning jättes kõrvale üheksa või kaheksa teise alaga tegelemine, tähendaks see suurt muutust treeningurutiinis. Usutavasti väheneks oluliselt harjutuskordade maht, mis on mitmevõistlejal kindlasti suur. See ei tähendaks omakorda automaatselt, et kohe muutuvad ka õhulennud pikemaks. Tegu oleks tõsise proovilepanekuga ning seetõttu oleks mitmevõistluse hülgamine kõigest 21aastasena üsna suur risk.

Kui muudatused ei peaks edu tooma, siis oleks aastate pärast küllaltki keeruline pöörduda tagasi teivashüppe, tõkkejooksu ja teiste tehniliste alade juurde. Seevastu kaugushüpet saab, nagu Hausenberg on tõestanud, edukalt mitmevõistluse treeningutega siduda. Tartlane, kes purustas sel alal noorteklassides peaaegu kõik Eesti rekordid, on suutnud aastatega näidata järjest pikemaid õhulende. Möödunud aastal saavutas ta U23 EMil 4. koha, eelvõistlusel oli ta lubatust tugevama tuule toel hüpanud koguni 7.98. Tänavu talvel näitas ta head stabiilsust 7.70 peal. Seega, milleks parandada midagi, mis pole katki?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.06.2020
20aastane Šveitsi kümnevõistleja tegi kaugushüppes supertulemuse
04.03.2020
Deivil Tserp | Kas Hausenberg jõuab vastuvett ujudes sihile?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee