Tennis

Manchester Unitedi jalgpallistaar kaitseb koroonaturniiri korraldanud Djokovici 

Toimetas Kaspar Koort, 30. juuni 2020 10:29
Nemanja Matici arvates tuleks Novak Djokovic rahule jätta.Foto: JUSTIN TALLIS
Serbia jalgpallikoondise ja Manchester Unitedi poolkaitsja Nemanja Matici arvates pole aus süüdistada maailma esireketit Novak Djokovici Aadria tennisetuuri korraldamise pärast, kuigi turniirist kujunes lõpuks tõeline koroonapesa, kus nakkuse said külge paljud asjaosalised eesotsas Djokovici endaga.

Matic rõhutas Sky Sportsile antud usutluses, et turniir oli korraldatud vastavalt Serbia valitsuse suunistele ning seetõttu ei tohiks Djokovici risti lüüa.

Samal teemal

"Inimesed peavad aru saama, et Serbias oli olukord parem kui Inglismaal," rõhutas Matic. "Riik lubas selleks hetkeks kõigil teha seda, mida iganes nad soovisid: kõik kohad olid avatud, nii ostukeskused kui restoranid."

"Enne seda oli riik kolm kuud täiesti lukus. Sa ei tohtinud käia tänaval, sa ei tohtinud kodunt lahkuda. Kuid kui piirangud ära võeti, said inimesed alustada taas normaalset elu ning neile öeldi: olete vabad tegema seda, mida vaid tahate. Enne tenniseturniiri oli üks mäng 20 000 pealtvaatajaga ja keegi ei öeldnud midagi," jätkas Matic.

"Tahan lihtsalt öelda seda, et pole Djokovici süü, et ta selle turniiri korraldas. Ta tahtis vaid aidata mängijaid, et nad saaks taas võistelda. Ma ei näe, et ta oleks teinud midagi valesti," ütles vutiäss.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee