Soome jäähoki meistriliiga külastab neljandat hooaega järjest Tallinna Tondiraba jäähalli. Esmakordselt saabub siia ka Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP.Foto: Martin Ahven
Toimetas Mart Treial 1. juuli 2020 10:27
Eesti hokisõbradel avaneb järgmise aastal võimalus näha Robert Roobat mängimas Tallinnas oma koduklubi Jyväskylä JYPi särgis, sest Lahti Pelicans organiseerib taas Soome meistriliiga matše siinpool lahte.

Seekord on kavas kaks vastasseisu. 2021. aasta 30. jaanuaril madistavad Tallinnas Tondiraba jäähallis Rauma Lukko ja Helsingi IFK ning pärast neid Pelicans ja JYP.

Kui Lukko külastas Eestit ka mullu, siis JYP ja HIFK võistlevad Tallinnas esimest korda.

"Oleme väga õnnelikud, et just JYP ja HIFK osalevad seekordsel „Liiga goes to Tallinn” sündmusel uute külalisklubidena," sõnas Lahti Pelicansi tegevjuht Tomi-Pekka Kolu pressiteate vahendusel. "Helsingi klubi IFK toob kindlasti kaasa suure hulga poolehoidjaid Helsingist. Samal ajal on JYP Eesti poolel ülivõimsalt populaarseim Liiga klubi, sest Robert Rooba on Eesti jäähoki kõige eredam täht. Meie eesmärk on seda sündmust igal aastal paremaks teha ja osalevate klubide vaates oleks midagi paremat raske välja mõelda."

Eesti jäähokiliidu president Rauno Parras: "On väga hea meel tõdeda, et tänu meie headele ja aktiivsetele partneritele Lahti Pelicansis saab Tallinna suurepärasest Tondiraba jäähallist juba neljandat järjestikust hooaega „Liiga goes to Tallinn” sündmuse toimumiskoht. Jaanuaris Tallinnas osalevate klubide valik on parim võimalik ja oodata on üht väga põnevat hokilaupäeva, mis lisab uuele hokihooajale rohkelt vürtsi."

„Liiga goes to Tallinn” sündmuse juurde kuulub lisaks hokile ka sotsiaal- ja kultuuriprogramm. Meeleolu loomine algab laevas, jätkub Tondiraba jäähalli juures telgis ja kulmineerub mängujärgse ametliku järelpeoga.

Lukko ja HIFK alustavad kell 15.30, Pelicans ja JYP kell 20.00.