Roberts ŠtelmahersFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Oliver Lomp 3. juuli 2020 11:27
BC Kalev/Cramo kodulehe teatel jätkab Eesti parim korvpalliklubi uuel hooajal koostööd lätlasest peatreeneri Roberts Štelmahersiga.

„Kergelt poolik tunne jäi sisse, kuna olime hooaja lõpetamise hetkel suhteliselt heas seisus ja rütmis,“ kommenteeris Štelmahers. „Kogu maailmas valitses viiruse tõttu teadmatus. Kuna inimeste tervis on kõige olulisem, siis ei saa hooaja lõpetamisse kuidagi halvasti suhtuda. Pigem olime kõik ettevaatlikud, et meie lähedased ei nakatuks.“

Štelmahers sõnul ei muuda lõppenud hooajal toimunu tema jaoks kuidagi klubi eesmärke: endiselt tahetakse murda VTB Ühisliigas play-offi, Paf Eesti-Läti korvpalliliigas võtta võit ja tulla hooaja lõpus Eesti meistriks.Ka komplekteerimises tahab Štelmahers mullusega sarnast joont hoida.

„Liigume tasapisi sammhaaval edasi. Esmalt püüame tiimi tuua häid Eesti mängijaid ja seejärel vaatame, mis positsioonidele meil tuleb välismängijad otsida. Igas tiimis, kuhu treeneriks olen läinud, püüan enda käe alla kvaliteetseid kohalikke mehi saada, et nende oskuseid veel paremaks muuta. Sain eelmisel hooajal Eesti korvpalluritest hea ülevaate ja mõned nimed on juba peas ringlemas. Sammhaaval hakkame minema ja püüame hea meeskonna kokku saada,“ kommenteeris juhendaja.

Lisaks Štelmahersile jätkavad ka klubi eelmise hooaja abitreenerid Akselis Vairogs ja Indrek Reinbok ning neljanda treenerina võib kodumängudel taas Kalev/Cramo pingil istumas näha klubi pikaaegset peatreenerit Alar Varrakut. Varrak vastutab Spordiklubis Nord BC Kalev/Cramo järelkasvu eest, täites seal korvpallivaldkonna juhi ülesandeid. Tema ülesandeks saab olema esindusklubist noortetreeneritele informatsiooni viimine. Füsioterapeutidena jätkavad aegamisi juba klubi “maskotiks” tõusnud Priit Lehismets ja Harvis Mill.

VTB Ühisliigas oli Kalev/Cramo hooaja katkestamise momendil 8 võidu ja 12 kaotusega kõrgel viiendal kohal, Paf Eesti-Läti korvpalliliigas hoiti 20 võidu ja 3 kaotusega kolmandat positsiooni.