Maicel Uibo.Foto: Reuters/Scanpix
Kergejõustik
5. juuli 2020, 09:50

USA sprinterid näitasid head minekut, nendega mõõtu võtnud Maicel Uibo sai samuti kirja korraliku aja

Eile oli kergejõustikus tihe päev, võistlustulle astusid mitmed maailma tipud, nende seas ka Maicel Uibo, kes pani oma võimed proovile 100 meetri jooksus.

Mitmete oma ala tipptegijate vastu mõõtu võtnud kümnevõistleja sai Floridas Orlandos toimunud võistlusel esimeses jooksus kirja aja 11,08, mis jääb tema 2013. aastal püstitatud isiklikule tippmargile alla üheksa sajandikuga. Võitis 10,04ga Trayvon Bromell, kes on jooksuradadel tagasi pärast mitu aastat kestnud võitlust vigastustega. Teiseks tuli Doha MM-pronks Andre de Grasse, kes sai kirja 10,15, kolmas oli Aaron Brown (10,24) ja neljas Keston Bledman (10,46). Jooksu ajal puhus taganttuul 1,6 meetrit sekundis.

Teises jooksus oli 27aastase Uibo ajaks 11,27. Võitis 200 m jooksu Zürichi Euroopa meister Adam Gemili 10,39ga, teine oli Jaylen Bacon (10,42). Kolmikhüppe neljakordne maailmameister ja kahekordne olümpiavõitja, tulemusega 18.21 m kõigi aegade edetabelis teist kohta hoidev Christian Taylor oli 10,80ga kolmas. Jooksu ajal oli tuul pööranud vastu (- 0,1 m / s).

Kiiret minekut näitasid ka Noah Lyles ja Justin Gatlin, ameeriklased said kirja vastavalt ajad 9,93 ja 9,99, ent jooksu ajal puhus taganttuul + 4 m / s.

100 meetris isikliku rekordi 10,14 püstitanud 21aastane Kenny Bednarek võitis 200 meetri jooksu ajaga 20,06 ( + 1,0), millega asus juhtima maailma hooaja edetabelit.

Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo võitis 400 meetri jooksu samuti maailma hooajatippmarki tähistava 50,52ga, samal päeval võitis 26aastane bahamalanna 200 meetri jooksu ajaga 22,61.

Teivashüppe maailmarekordi 6.18 omanik Armand Duplantis ületas Göteborgis 5.94, mis on maailma hooaja tippmargiks.