Robert Lewandowski.Foto: EPA/Scanpix
5. juuli 2020, 09:30

Lewandowski jõudis võimsa tähiseni ning aitas Bayerni juba aasta teise tiitlini

Müncheni Bayerni ründaja Robert Lewandowski on tänavu olnud pidurdamatus hoos. Eile lõi poolakas kaks väravat ning aitas koduklubil võita Saksamaa karikas.

Bayern alistas tulemusega 4 : 2 Leverkuseni Bayeri. David Alaba viis tiitlikaitsja 16. minutil juhtima, jõudes sihile otse karistuslöögist. Serge Gnabry duubeldas kaheksa minutit hiljem eduseisu, teisel poolajal lõi meeskonna kolmanda värava Lewandowski.

Seejärel suutsid vastased Bayerni väravaluku lahti muukida, Manuel Neueri selja taha saatis palli Sven Bender. Kuid 89. minutil sai Lewandowski kirja oma teise tabamuse ning kuigi Kai Havertz jõudis üleaja viiendal minutil veel penaltipunktist sihile, polnud tiitlikaitsja võidus enam kahtlust.

Ühtlasi võitis Bayern klubi ajaloo 20. Saksamaa karika. Teist aastat järjest võideti nii meistriliiga kui ka karikas.

Finaalis kaks väravat löönud Lewandowski on see hooaeg saanud kirja tervelt 51 tabamust, seda kõigest 43 mängus. 31aastane poolakas jõudis esimest korda karjääri jooksul ühel hooajal 50. väravani. Seejuures on tal võimalik seda arvu veel suurendada, sest Bayern on veel konkurentsis Meistrite Liigas. Kaheksandikfinaali avakohtumises alistati Londoni Chelsea tulemusega 3 : 0, sari jätkub augustikuus.