WRC

Andreas Mikkelsen uuest töökohast: saan nüüd palju sõita ja olen valmis naasma WRC-sarja 

Toimetas Eigo Kaljurand, 6. juuli 2020 16:14
Andreas MikkelsenFoto: Martin Ahven
Möödunud kahel aastal Hyundai tehasemeeskonnas sõitnud rallipiloot Andreas Mikkelsen hakkab juulist tööle Pirelli rehvide testijana. Norralane usub, et uus tööots aitab ta tagasi WRC-sarja.

31aastane Andreas Mikkelsen sõitis möödunud kahel hooajal Hyundai rallimeeskonnas ja ta tuli eelmisel aastal kokkuvõttes neljandale kohale. Kuid tänavuseks hooajaks jäi mees töötuks. Alates juulist saab Mikklesen kätt soojas hoida uuest hooajast ralli MM-sarja rehvide tarnijaks saava Pirelli toodete testijana.

Samal teemal

"Usun, et see on positiivne, et Pirelli mulle selle töö andis. See näitab, et nad usuvad minusse," rääkis viimati oktoobris WRC-sarjas võistlenud Mikkelsen väljaandele Autosport. Pirelli töökohale konkureerisid ka Kris Meeke, Hayden Paddon ja Jari-Matti Latvala, kuid itaallased eelistasid norralast. Mees leiab, et sellega saab ta teiste töötute sõitjatega võrreldes väikese eelise.

"Saan nüüd palju sõita, seega olen heas rütmis ja valmis võimaluse korral WRC-sarja naasma," jätkas Mikkelsen. "Minu eesmärk on saada tagasi tippmeeskonda. Olen võimalusteks avatud ja kontaktis kõikide tiimidega, et näha, millised on mu võimalused."

31aastane norralane suundub selle kuu lõpus Sardiiniasse, kus ta sõidab Citroen C3-ga Vahemere saare asfalt- ja kruusateedel. Pirelli kuulutati detsembris MM-sarja ametlikuks rehvide tarnijaks ja ettevõte leping kestab kuni 2024. aasta lõpuni.

"Mul on olemas selle töö jaoks vajalikud kogemused. Olen pikalt osalenud autoralli MM-sarjas ja tean, kuidas rehvid peavad töötama," lausus Volkswageniga kolmel korral WRC-sarja kokkuvõttes kolmandaks tulnud Mikkelsen.

"Mul on väga-väga hea meel ralliautos tagasi olla. Muidugi sooviksin pigem rallisid sõita, kuid testimine on parem kui mitte midagi. See hoiab mind vormis ja olen selle võimaluse üle väga õnnelik."

Samal teemal

23.05.2020
Töötu rallitäht on valmis tehasetiimi koha eest maksma: mul on raha
20.05.2020
Tallinnas resideeriv ralliäss Teemu Suninen: Eesti on suurem rallimaa kui Soome
17.05.2020
Ootamatu võimalus lepinguta WRC-sõitjatele: neli töötut juhti võitlevad ühe koha pärast