Spordivaria

Punanahad ja indiaanlased kaovad ajalukku: kaks legendaarset USA võistkonda planeerivad üldsuse survel nimevahetust 

Toimetas Eigo Kaljurand, 6. juuli 2020 20:33
Cleveland Indians eemaldas eelmisel hooajal särkidelt kapten Wahoo nime kanda maskoti. Peagi jääb minevikku ka tiimi senine nimi.Foto: AP/Scanpix
Pesapalliliigas MLB mängiv Cleveland Indians ja Ameerika jalgpalliliigas NFL palliv Washington Redskins on nimede tõttu sattunud surve alla ning planeerivad nende väljavahetamist.

1932. aastal loodud NFLi klubi Washington Redskinsi (tõlkes Punanahad – toim) ja neist 17 aastat vanema Cleveland Indiansi (tõlkes Indiaanlased - toim) nimed viitavad põlisameeriklastele. Tundlikul ajal on mõlemad meeskonnad sattunud sponsorite ja põlisameeriklaste õiguste eest võitlevate rühmade surve alla, mistap planeeritakse nimede muutmist.

Samal teemal

Redskinsi treeneri Ron Rivera sõnul on ta viimastel nädalatel töötanud koos klubiomaniku Dan Snyderiga uue hüüdnime kallal. "Kui saame selle hooaja alguseks vahetatud, siis see oleks fantastiline," rääkis ta ajalehele The Washington Post. "Meil on laual erinevad variandid, millest kaks mulle väga meeldivad."

Mees ei soovinud võimalikke nimesid avaldada. Klubi omanik Dan Snyder on aastaid nimevahetuse vastu võidelnud, kuid viimastel nädalatel on ta meelt muutnud. Redskinsi eeskujul otsustas sama teed minna ka Cleveland Indians.

"Oleme pühendunud positiivsele mõjule meie kogukonnas. Tunnetame vastutust sotsiaalse õigluse ja võrdõiguslikkuse edendamise eest," ütles meeskond avalduses, milles lubati 105 aastat kasutusel olnud nimi ära vahetatada.

Sarnaselt Redskinsile on Indiansi pikalt survestatud nimevahetuseks, kuid seni on klubi seda vältinud. Pärast George Floydi tapmisele järgnenud proteste on nemadki jäänud erinevate huvirühmade surve alla.

Samal teemal

15.05.2020
VIDEO | Uus superstaar kasvamas? Eestlanna Grete Griffini 2aastane tütar viskab nagu tõeline mängujuht
15.05.2020
Donald Trump ähvardab spordivaatamise lõpetada, kui mängijad hümni ajal põlvitavad
14.05.2020
Rassism spordis: „Sa võid mustadega magada, aga ära neid minu mängule too!“