Auto-Moto uudised

VIDEO | Eesti noor vormelisõitja osales hirmuäratavas avariis 

Toimetas Eigo Kaljurand, 11. juuli 2020 09:11
Paul Aron.Foto: Twitter / @MercedesAMGF1
Noor eesti vormelisõitja Paul Aron (16) tegi reedel Monza ringrajal debüüdi Formula Renault Eurocup võistlussarjas. Noormehe avastart lõppes hirmuäratava avariiga.

Mercedese vormelitiimi noorteprogrammi kuuluv Paul Aron sõitis esikümne piiril, kuniks täieliku ohvrina teelt välja sõideti. Hollandlane Joey Alders üritas kurvis Aronist mööduda, kuid nende vormelite rattad puutusid kokku. 

Kokkupõrke tagajärjel libises hollandlase masin eestlase peakohalt üle. Õnneks on sarjas kasutusel pilootide päid kaitsev halo-nimeline turvakaar, mistap pääses Aron õnnetusest vigastusteta.

 

Samal teemal

Möödunud hooajal kihutas Aron Prema Powerteami värvides Saksamaa ja Itaalia F4-sarjades. Itaalias pälvis ta parima uustulnuka tiitli ja sarja kokkuvõttes kolmanda koha. Tänavu võistleb vormel ta Renault Eurocup sarjas ART Grand Prix' meeskonnas.

"See on hüppelaud eduni. Olen kindel, et suudan koos tiimiga areneda. Paljud endised ART sõitjad on saavutanud edu, ma loodan teha sama. Minu esimene vormelihooaeg oli edukas ja olen kindel, et suudan koos ART meeskonnaga teha sinna otsa ka teise eduka aasta. On au olla osa legendaarsest ja ajalooga tiimist," sõnas Aron veebruaris tiimiga liitudes.

Vormel Renault sarja on võitnud teiste seas näiteks Lando Norris (2016), Pierre Gasly (2013), Kevin Korjus (2010) ja Valtteri Bottas (2008).

Samal teemal

18.01.2020
Mercedese noorteprogrammi kuuluv Paul Aron teeb karjääris sammu edasi
20.00.2020
Tristan Viidas debüüdist Ameerikas: Daytona ovaal oli nii järsk, et tundus, nagu käiks külili
20.09.2019
Aasta uustulnuka tiitli pälvinud Paul Aron: võtsin hooajast kindlasti maksimumi