Jose Mourinho.Foto: AFP/Scanpix
12. juuli 2020, 20:41

Arsenali needus jätkub: Mourinho alistamine on müstiliselt keeruline!

Tottenham alistas Inglismaa jalgpalli kõrgliigas koduväljakul 2 : 1 Londoni Arsenali.

Külalised läksid 16. minutil Alexandre Lacazette'i väravast juhtima, kuid kõigest kolm minutit hiljem viigistas Heung-Min Son seisu. Sama mees andis 81. minutil resultatiivse söödu Toby Alderweireldile, kes Jose Mourinho hoolealustele võidu vormistas.

Mourinho ajalugu Arsenaliga mängudes ulatub 2004. aastasse ning ta on oma põlisele rivaalile vastu astunud 21 korda. Kuigi Arsenal on alati kuulunud Inglismaa tippklubide sekka, siis on Mourinhol ette näidata vaid kaks kaotust: 2015. aastal Community Shieldi finaalis (Arsenal alistas 1 : 0 Chelsea) ning 2017. aastal liigamängus (Arsenal alistas 2 : 0 Manchester United). Lisaks kahele kaotusele on Mourinhol kirjas 11 võitu ja kaheksa viiki.

Tänased kolm punkti kergitasid Tottenhami ühtlasi Arsenalist tabelis mööda: Mourinho punt on nüüd 52 punktiga kaheksas, nende Põhja-Londoni naabrid paiknevad 50 punktiga üheksandal real.