FOTOD | Korvpallikoondis tõmbas ka Lätile koti pähe!

Mart Treial, 26. juuli 2020, 21:20
Eesti - Läti.Foto: Hannes Dreimanis
Eesti meeste korvpallikoondis alistas täna Saku suurhallis Balti keti karikaturniiri teises mängus 84 : 67 Läti ja võitis kogu turniiri.

Eesti asus kohtumist nobedalt 7 : 0 juhtima ega andnudi enam kordagi eduseisu käest. Avaveerand kuulus kodumeeskonnale 24 : 9.

Teisel veerandil tabas Eestit rünnakul kergemat sorti mõõn, viskeid ei läinud enam nii hästi sisse ning Läti kahandas vahe poolajaks 30 : 36 peale. Ent tundub, et Jukka Toijala rääkis riietusruumis õiget juttu ning teine poolaeg kuulus taas Eestile.

Laias laastus ei tekkinud kordagi kahtlust, kumb mängu võidab. Eesti edukaim korvikütt oli Henri Drell 16 punktiga. Siim-Sander Vene lisas 15 ja Janari Jõesaar 10 punkti. Lätlaste parim oli Arturs Ausejs, kes tabas kõik viis kolmepunktiviset ja viskas kokku 18 punkti.

Meeskondlikust statistikast tasub peamise erinevusena välja tuua pallikaotused, mida Läti tegi 17, aga Eesti ainult 7. Lauapalle nopiti võrdselt 45, sisuliselt olid võrdsed ka visketabavused: eestlaste kahesed 18/37 (48,6%) ja kolmesed 9/33 (27,3%), lätlaste kahesed 14/29 (48,3%) ja kolmesed 9/33 (27,3%).

Täpsemalt saab kohtumise käigu kohta lugeda allolevast blogist.

Enne mängu:

Eesti treenerid on teinud võrreldes reedese mänguga Leedu vastu koosseisus teinud kaks vangerdust: Robert Valge ja Rait-Riivo Laane asemel tõmbavad võistlusvormi selga debütant Siim-Markus Post ja kogenud kaitsespetsialist Martin Dorbek.

Lõunanaabritele minnakse seega vastu järgmises koosseisus: Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Henri Drell, Rain Veideman, Janari Jõesaar, Siim-Sander Vene (kapten), Kregor Hermet, Sander Raieste, Martin Dorbek, Kerr Kriisa, Siim-Markus Post ja Saimon Sutt.

Eesti alistas reedel Leedu koondise lisaaja järel tulemusega 92 : 85, lätlased kaotasid eile Leedule 59 : 82.

Läti peatreener Roberts Štelmahers kasutab Balti keti karikal 12 mängijat: Edmunds Elksnis (Valmiera Glass/VIA), Arturs Ausejs (Jekaterinburgi Ural), Kaspars Berzinš (BK Ogre), Artis Ate (Riia VEF), Andris Misters (Melilla), Artjoms Butjankovs (BC Samaara), Marcis Šteinbergs (Gran Canaria II), Kristaps Dargais (BK Ogre), Karlis Šilinš (Florida Atlantic), Kristaps Gluditis (Ventspils), Edgars Lasenbergs (Pasvalyse Pieno Žvaigždes) ja Edvards Mežulis (Läti Ülikool).

21:19
Mart Treial

Kriisa ja Drell kombineerivad veel rahvale üle alley-oop', mille Drell lõpetab pealtpanekugai! Kaunis, väga kaunis! Eesti alistab Läti 84:67 ja on Balti keti karikaturniiri võitja!

21:18
Mart Treial

Drell sopsab kolmese, alla minuti mängida, 82:64. Tuleb ära!

21:14
Mart Treial

Nurger sopsab keskpositsioonilt ja Lätil hakkab asi tasapisi käest ära libisema. Štelmahers võtab seisul 77:62 aja maha, lõpuni 2.13. Pigem on see mäng Eesti kaotada kui Läti võita.

21:12
Mart Treial

Jõesaar tabab kolmese ja saab vabaviske otsa, mille tabab samuti! 73:61. 3 minutit mängida.

21:09
Mart Treial

Mõlemal meeskonnal on vead täis, kui lõpuni jääb 4.09. Eesti juhib 69:59.

21:05
Mart Treial

Toijala võtab seisul 68:56 aja maha, kohtumise normaalaja lõpuni jääb 4.55. Siiani on mäng olnud laias laastus Eesti kontrolli all, loodetavasti veame niiviisi lõpuni välja.

21:02
Mart Treial

Kriisa pole rahul, et tema vastu viga ei vilistatud ja võtab tehnilise. Halb. 65:55, 5.30 mängida.

20:59
Mart Treial
Rauno Nurgeri stiilinäide. (Hannes Dreimanis)

20:58
Mart Treial

Kriisa sopsab üle pika aja kolmese! 65:54 ja Štelmahers võtab aja maha, kui mängida jääb 6.29.

20:56
Mart Treial

Ausejsi käsi on hirmuäratavalt lahti, jälle kolmene sisse! 62:54. 7.30 mängida.

20:54
Mart Treial

Ausejs alustab veerandaega järjekordse tabava kolmesega. 62:51, 8.45 mängida.

20:54
Mart Treial

Kui statistikast midagi välja tuua, siis Eesti on kolme veerandiga teinud vaid neli pallikaotust, kuid lätlased 15. See on väga suur vahe.

20:52
Mart Treial

Veerandaeg läbi, Eesti juhib 60:48. Venelt kokku 10 punkti, Drellilt 9, Raiestelt ja Veidemanilt 7. Läti parim on kolmandal veerandil kaks kolmest sopsanud Arturs Ausejs 12 punktiga.

20:48
Mart Treial

Nurger surub veaga ülevalt alla ja Saku suurhalli publik laseb looma välja! Vabavise tabab, 55:42 Eestile. Alla kahe minuti veerandaja lõpuni.

20:47
Mart Treial

Läti koondise pink võtab tehnilise, Eestile see sobib. Veideman tabas vabaviske ja järgnenud rünnak lõppes Nurgeri ühe tabava vabaviskega. 52:39 Eestile, 2.22 mängida.

20:45
Mart Treial

Hermet vabaviskejoonelt 50:39 (tabas kolmest ühe). 2.50 mängida.

20:40
Mart Treial

Post lisab järgmisel rünnakul kolmese ja Štelmahers võtab aja maha. Vahe on taas kärisenud kümnele punktile (46:36), 4.55 mängida. Kuniks Eesti viskas kiirelt viis punkti järjest, olid mõlemad satsid skoorimisega pigem hädas.

20:39
Mart Treial

Vene keskpositsioonilt. 43:36, 5 minutit mängida.

20:33
Mart Treial

Raieste alustab poolaega tabava kolmesega, loodetavasti hakkavad kaugvisked nüüd rohkem sisse kukkuma. 39:32. 8.50 mängida.

20:31
Mart Treial

Teine poolaeg läks! Eesti alustab sama viiskuga, kellega esimest poolaega ehk Vene, Jõesaar, Kriisa, Raieste ja Kitsing.

20:27
Mart Treial

Üldiselt proovib Eesti mängida kiiret korvpalli ja liigutab palli päris korralikult, mida on meeldiv vaadata. Loodetavasti algab teine poolaeg sama hästi kui esimene. Liiga pikka juttu Jukka Toijala poolajal igatahes ei rääkinud, vaid eestlased tulid juba mitu minutit enne lätlasi sooja tegema.

20:21
Mart Treial
Sander Raieste viskel. (Hannes Dreimanis)
20:20
Mart Treial

Poolaeg lõppeb nelja järjestikuse Läti punktiga, kuid Eesti juhib veel 36:30. Teine veerandaeg kuulus selgelt lõunanaabritele.

Üks Eesti muresid on see, et rünnakul pole tekkinud liidrit, kes oleks raskel hetkel korvi(d) ära toonud. Seda ilmestab seegi, et suurimad korvikütid on Drell, Vene ja Veideman 6 punktiga. Lätlaste punktid jagunevad samuti ühtlaselt, nende parim on Artjoms Butjankovs samuti 6 punktiga.

Kiita pole ka eestlaste visketabavus: kolmesed 3/18 (16,7%) ja kahesed 9/18 (50%). Lätlaste kolmesed on veel kehvemad (2/14), kuid kahesed 10/16 (62,5%). Lauavõitlus 23:22 Lätile, kuid positiivne on see, et meie mehed on teinud vaid kolm pallikaotust lätlaste kümne vastu. Resultatiivseid sööte on mõlemad satsid jaganud kaheksa.

20:13
Mart Treial

Toijala võtab aja maha, kui mängida jääb 1.20. Seis jätkuvalt 36:26. Teine veerandaeg pole kulgenud nii sujuvalt kui esimene. Ühest küljest ei tee lätlased enam nii palju praaki, aga võimalik, et pidevad vahetused löövad Eesti rütmi natuke sassi.

20:11
Mart Treial

Veidemanilt hea läbimurre! 36:26. 1.39 mängida.

20:07
Mart Treial

Kahju tunnistada, ent üksikud Läti fännid teevad saalis palju kõvemat häält kui sajad (või üle tuhande?) eestlased.

20:05
Mart Treial

Eesti on sel veerandil korvide viskamisega hädas. Kohad mängitakse tihti välja, kuid pall ei läbi rõngast. Läti seevastu tabab ja on vahe vähendanud 32:22 peale. 4.25 mängida.

20:04
Mart Treial

Vahepeal on platsile tulnud Saimon Sutt, mis tähendab, et nüüd on kõik 12 eestlast mingid minutid kätte saanud. Toijala jagab mänguaega usinasti.

20:03
Mart Treial

Vene lajatab Kriisa söödust kolmese. 30:17!

20:02
Mart Treial

Dorbek teeb kiirelt kolm viga ja läheb puhkama ära, Raieste platsile. 6.20 mängida.

20:01
Mart Treial

Jõesaar 2+1! 27:15.

19:59
Mart Treial

Läti saab kaks korvi järjest ja Toijala võtab seisul 24:15 aja maha. 6.56 mängida.

19:58
Mart Treial

Pärast esimest tabavat kolmest on Kriisa nüüd kaks tükki mööda pannud. Eesti juhib 24:11. 7.28 mängida.

19:54
Mart Treial

Eesti alustab teist veerandit peaaegu algviisikuga, Raiestet asendab Dorbek, kes avaveerandil ei käinud platsil.

19:52
Mart Treial

Avaveerand läbi, Eesti juhib 24:9. Väga tugev algus! Läti rünnak oli tihtipeale suhteliselt ideetu, seitse pallikaotustki räägivad enda eest. Drell 6 punkti, Veideman 4, ülejäänud mehed vähem, aga positiivne on see, et käe on valgeks saanud juba kaheksa erinevat meest.

19:47
Mart Treial

Štelmahers võtab järjekordse time-out'i. Läti ründemäng ei suju üldse. Eesti juhib 17:4, lätlased on teinud juba kuus pallikaotust. 2.07 mängida.

19:45
Mart Treial
Henri Drell viskel. (Hannes Dreimanis)
19:43
Mart Treial

Drellilt järjest 4 punkti, Eesti juhib 14:4. Alla nelja minuti mängida.

19:41
Mart Treial

5.11 mängida, seis jätkuvalt 10:2, kuid Toijala on kõvasti vahetanud. Algviisikust on platsil veel vaid Vene.

19:39
Mart Treial

Siim-Markus Post tuleb esimest korda elus Eesti A-koondises platsile, kui veerandit jääb mängida 6.37. Eesti juhib pärast Vene kolmest 10:2.

19:35
Mart Treial

Raieste viib Eesti kiirrünnakust 7:0 ette ja Štelmahers võtab aja maha. Meie mehed on kohtumist selgelt paremini alustanud. 7.51 mängida.

19:32
Mart Treial

Mängu esimese korvi eest hoolitseb Kriisa, kes tabas kolmepunktiviske! 3 : 0 Eestile.

19:31
Mart Treial

Läks!

19:29
Mart Treial

Eesti alustab kohtumist koosseisus Raieste, Vene, Jõesaar, Kitsing ja Kriisa. Läti saadab platsile viisiku Elksnis, Beržins, Ate, Butjankovs ja Dargais.

19:21
Mart Treial

Saali tohib koos mängijate, ajakirjanike ja kõigiga kokku tulla maksimaalselt 1500 inimest. Rõõm on näha, et Tallinna on reisinud ka mõned Läti pöidlahoidjad, kes lehvitavad tribüünil suurt lippu, nii et loodetavasti tuleb vinge atmosfääriga korvpalliõhtu.

19:10
Mart Treial

Tere õhtust Saku suurhallist!

Mängu alguseni on jäänud 20 minutit, meeskonnad teevad usinasti sooja ja korvpallisõbrad kogunevad tasaspisi saali. Kui Eesti tänase matši võidab, on meie mehed turniiri võitjad.