Kergejõustik

Jooksuikoon Gebreselassie on šokis: mehe hotellidele pandi tuli otsa, kahju ulatub miljonitesse eurodesse 

Toimetas Eigo Kaljurand, 27. juuli 2020, 18:37
Haile GebrselassieFoto: AFP/Scanpix
Etioopias toimuvad massirahutused puudutasid valusalt riigi jooksukuulsust Haile Gebreslassiet, kelle hotellidele pandi tuli otsa.

"Üks hotell põles täielikult maha, teist rüüstati ja osaliselt põles kolmaski," sõnas Haile Gebreslassie. 47aastane etiooplane on üks aegade parimaid jooksjaid, kes parandas mitmel korral maailmarekoredid ja võitis arvukalt suurvõistluste medaleid.

Peale karjääri lõppu asus ta juhtima Etioopia kergejõustikuliitu ning avas hotelle, mis said riigis toimuvates rahutustes kannatada. Väidetavalt hävitati mehe vara umbes 7,1 miljoni euro eest.

Valitsusvastased protestid algas Etioopias juuni lõpus, kui riigi pealinnas tapeti laulja Hachalu Hundessa, kes kaitses oromode rahvusgrupi õigusi. Sellele järgenud rahutustes on surnud enam kui 200 inimest ja vahistatud on tuhandeid.

"Me poleks iial varem osanud ette kujutada, et näeme midagi sellist," lausus Gebreslassie, kelle sõnul on hiljutine vägivald vihkamise äärmuslik vorm.

Haile Gebreslassie auhinnakapist leiab kaks olümpiakulda ja seitse maailmameistrivõistluste medalit. Etiooplane parandas karjääris maailmarekordeid lausa 27-l korral.

Samal teemal

23. juuli 2020, 11:02
Ratasepp võitleb palavuse, vihma ja külma tuulega: „Midagi head ei luba ilmaennustus ka järgnevateks päevadeks.“
25. aprill 2019, 11:15
Jooksutähtede inetu tüli: vargus päise päeva ajal, kallaletung ja valetamine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee