Korvpall

Soome parimad korvpallurid jäävad Eesti vastu toimuvast juubelimängust eemale 

Toimetas Eigo Kaljurand, 28. juuli 2020 16:27
Soome korvpallikoondise peatreener Dettmann (paremal) koos hoolealustegaFoto: Imago/Scanpix
Möödunud nädalavahetusel koduse Balti keti karikaturniiri võitnud Eesti meeste korvpallikoondis peab järgmised mängud juba 29. ja 30. juulil võõrsil Soome koondise vastu.

Esimene mäng leiab aset Tapiolas ja teistkordselt minnakse vastamisi Soome koondise treeningkeskuses Lohjal.

Samal teemal

Eesti-Soome maavõistlustele annab täiesti omaette dimensiooni n-ö õpetaja ja õpilase vastasseis, kui sel aastal Eesti koondise peatreeneriks nimetatud Jukka Toijala astub vastu kogenud Henrik Dettmannile, kelle abilisena ta aastast 2010 Soome koondise juures töötas.

Kui Toijala saab Soomes kasutada 13 mängijat, siis Dettmanni valikus on hetkel 14 nime. Sarnaselt Eestiga on tegemist küllaltki noorusliku koosseisuga. "Treeningutel oleme noorele koosseisule omaselt olnud piisavalt kiired ja agressiivsed. Võib öelda, et mängijad on rahvusvaheliseks mängutempoks valmis. Kui me lisaks sellele suudame targalt mängida, siis kaasneb ka edu ja kollektiivne enesekindlus," sõnas soomlaste peatreener.

"Nüüd on suurepärane võimalus nendel mängijatel ennast tõestada, kes seni A-koondise rivistuses pole ülemäära mänguaega saanud. Eesti seljatas äsja kodusel turniiril Leedu ja Läti seega saab see olema meie mängijate jaoks kõrgetasemeline väljakutse," lisas Dettmann

Kogenumatest meestest on rivistuses Alexander Madsen, Mikael Jantunen ja Topias Palmi, kellel on kirjas vastavalt 26, 16 ja 15 koondise mängu. Nemad olid ka ainsad kolm meest, kes mahtusid koosseisu kevadistes valikmängudes Šveitsi ja Serbia vastu.

Daniel Dolenc, Tuukka Jaakkola, Lassi Nikkarinen, Remu Raitanen ja Tuoko Tainamo teevad mängudes Eesti vastu oma A-koondise debüüdi.

Soome meedia sõnul on tegu riikide 50. omavahelise kohtumisega. Seni peetud 49. omavahelisest matšist on Eesti võitnud 33. Eriti karmilt tuulutati põhjanaabreid ajaloo esimeses kohtumises, kui võidunumbriteks oli lausa 91 : 1.

Sellel aastatuhandel on paremad olnud põhjanaabrid. 14st 21. sajandil peetud matšist on Soome võitnud üheksa, sealjuures kolm viimast kohtumist.

Soome koosseis eelseisvateks mängudeks Eestiga (nimi, pikkus, sünniaasta ja koduklubi):

Lassi NIKKARINEN, 187, 1997, BC Nokia

Tuukka JAAKKOLA, 208, 1999, Cal Poly (NCAA, USA)

Touko TAINAMO, 202, 2001, DME Sports Academy (HS, USA)

Henri KANTONEN, 198, 1997, Aix-Maurienne (FRA)

Ville TAHVANAINEN, 193, 2000, Bradley (NCAA, USA)

Mikael JANTUNEN, 20, 2000, Utah (NCAA, USA)

Elias VALTONEN, 200, 1999, Tigers Tübingen (GER)