Eesti alistas segapaarismängus Läti ning võitis ühes sellega maavõistluse

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2020, 23:50
Anett Kontaveit.Foto: Martin Ahven
Tallinnas Tondi tennisekeskuses toimunud Merko Cupil alistas Eesti tiim Läti tulemusega 6 : 5, seejuures otsustavaks sai viimane lahing ehk segapaarismäng.

Kui avamängus pidi kaheksakordne Eesti meister Vladimir Ivanov (ATP 738.) tunnistama juunis 18aastaseks saanud lätlase Kārlis Ozoliņši (ATP 1133.) paremust, siis päeva teises matšis ei jätnud Anett Kontaveit (WTA 22.) Anastasija Sevastovale (WTA 43.) suurt sõnaõigust.

Meeste paarismängus jäid aga Jürgen Zopp (ATP 552.)  ja Ivanov alla Ozolinsile ja Gulbisele (ATP 162.). Kaia Kanepi (WTA 99.) suutis kindlalt alistada Läti esireketi Jelena Ostapenko (WTA 41.) ning viigistada seisu. Päeva viimases mängu alistus Zopp 3 : 6, 4 : 6 Gulbisele.

Kui maailma juunioride edetabelis neljandat kohta hoidva Ozoliņši võidunumbrid Ivanovi üle olid 6 : 1 , 6 : 3, siis Kontaveit sai Sevastovast jagu tulemusega 6 : 1, 6 : 2.

"Suur mängunälg oli, ma ei olnud nii ammu mänginud. Ärevus ja tahtmine ja kõik oli nii suur. Olen nii õnnelik, et suutsin terve mängu seda intensiivsust ja stabiilsust hoida," kõlas Kontaveidi esimene mängujärgne kommentaar.

Meeste paarismängus alistas Läti duo Ozolins-Gulbis tulemusega 7 : 6 (1), 6 : 4 Zopi ja Ivanovi.

Kanepi oli tulemusega 6 : 3, 6 : 4 üle Ostapenkost.

Päeva viimases mängus said taas võidupunkti lätlased, sest Gulbis alistas tulemusega 6 : 3, 6 : 4 Zopi.

Teise päeva alguses alistas Kanepi tasavägises matšis tulemusega 7 : 6 (1), 2 : 6, 10 : 5 Sevastova.

Zopp kaotas tasavägises lahingus 6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 8 : 10 Ozolinšile.

Kontaveit ja Kanepi alistasid tulemusega 4 : 6, 7 : 5, 10 : 7 Läti duo Ostapenko ja Sevastova.

Ivanov pidid napilt alla vanduma Gulbisele, kaotusenumbrid olid 6 : 7, 6 : 3, 7 : 10.

Segapaarismängus, kus osalesid kõik mängijad, alistas Eesti ühesetilises matšis Läti tulemusega 7 : 5.

-----

Merko Cup maavõistlus tennises toob kokku Eesti ja Läti paremiku ning koguni neli maailma TOP100 mängijat. Üksik- ja paarismängudes mängivad Eestist Anett Kontaveit (WTA 22.) Kaia Kanepi (WTA 99.), Jürgen Zopp (ATP 552.), Vladimir Ivanov (ATP 738.) ning Lätist Jelena Ostapenko (WTA 41.), Anastasija Sevastova (WTA 43.), Ernests Gulbis (ATP 162.) ja Kārlis Ozoliņš (ATP 1133.).

23:53

Täname, et jälgisite turniiri meiega! Järgmise korrani!

23:49

Ja ühtlasi ka maavõistluse, olles pikalt tagaajaja rollis olnud, alistati Läti kokkuvõttes 6 : 5.

23:49

Eesti võidab segapaarismängu tulemusega 7 : 5!

23:46

Eesti juhib taas, 6 : 5.

23:43

Sevastova ja Gulbis viigistavad. 5 : 5.

23:40

Eesti võidab geimi kuivalt ning läheb 5 : 4 juhtima.

23:38

Gulbis ja Sevastova viigistavad mänguseisu.

23:37

Eesti asus juhtima, 4 : 3. Väljakule tulevad Zopp ja Kontaveit.

23:33

3 : 3.

23:33

Kanepi ja Ivanov viigistavad mänguseisu.

23:30

Läti asus jälle juhtima, 3 : 2 neile.

23:27

Eesti viigistab, 2 : 2. Vahepeal tuli Ivanovi asemel väljakule Zopp, Läti jätkab koosseisuga Ostapenko-Gulbis.

23:23

Läti asub juhtima. 2 : 1 lõunanaabritele.

23:21

Läti viigistab. 1 : 1.

23:19

Eesti võidab esimese geimi. Vahetuvad mängijad: väljakule tulevad Kanepi ja Ivanov, Läti vahetas välja vaid Ozolinši, kelle asemel tuli sisse Gulbis.

23:17

Eesti eest on väljakul Kontaveit ja Zopp, Lätil Ostapenko ja Ozolinš.

23:16

Ja segapaarismäng on alanud!

22:42

Segapaarismängus osalevad kõik mängijad. Kapten saab pooltevahetuse ajal mängijaid vahetada, loomulikult peavad korraga olema väljakul mees ja naine.

22:41

Seega on maavõistluse üldseis viigis! Eestil ja Lätil on kummalgi viis võitu.

22:39

Võit! Kontaveit alistas Ostapenko tulemusega 6 : 2, 6 : 7 (1), 10 : 7.

22:35

Ostapenko löök läheb taas välja ning Kontaveiti lahutab võidust üks punkt!

22:35

Lätlanna lööb palli välja ning Kontaveit pääseb üle pika aja taas juhtima.

22:34

Ostapenko ei suuda Kontaveidi servi korralikult vastu võtta ning seis on viigis! 7 : 7.

22:32

7 : 5 Ostapenkole.

22:32

Ostapenko lööb kaks korda palli välja ning lätlanna edu käriseb. 5 : 6 Kontaveidi poolt vaadatuna.

22:31

6 : 3 Ostapenkole.

22:30

Kontaveit lööb pika pallivahetuse järel võrku ning Ostapenko pääseb 4 : 3 juhtima.

22:28

Ostapenko juhib lõppmängu 3 : 2.

22:23

Seega otsustab matši kolmas sett, mis mängitakse samuti kiire lõppmänguna, kümne punktini.

22:23

Ostapenko võidab kiire lõppmängu 7 : 1.

22:21

Kontaveidilt kaks topeltviga järjest ning Ostapenko juhib kiiret lõppmängu 5 : 0.

22:18

Teise seti võitja otsustab kiire lõppmäng. 6 : 6.

22:16

Ostapenko läheb 6 : 5 ette.

22:11

Kontaveit juhib teises setis 5 : 4.

21:44

Kontaveit on ka teises setis ette läinud, eestlanna juhib 6 : 2, 2 : 1.

21:28

Kontaveit võitis Ostapenko vastu avaseti 6 : 2.

20:30

Võit Gulbisele. 7 : 6 (6), 3 : 6, 10 : 7.

20:28

Gulbiselt serviäss ning lätlase võit on ühe punkti kaugusel.

20:28

Gulbis asub juhtima, 7 : 8 Eesti poolt vaadatuna.

20:27

Ivanov lööb napilt välja ning punkt Gulbisele. 7 : 7.

20:26

7 : 6. Gulbise pall maandub võrgus ning Ivanov asub servima.

20:23

Ivanov lööb võrku ning Gulbis pääseb esmakordselt kiires lõppmängus juhtima. 3 : 4 Eesti poolt vaadatuna.

20:15

Võitja selgub seega kolmandas setis, mida mängitakse kiire lõppmänguna kümne punktini.

20:15

Ivanov lõpetab geimi serviässaga, võites seti 6 : 3!

20:12

Gulbis vähendab vahe 3 : 5-le.

20:09

Serviässad: Ivanov - 7, Gulbis 18.

20:09

Omakorda võidab kuivalt geimi Ivanov, kes sai kirja ka kaks serviässa. 5 : 2 ning setivõit on lähedal!

20:07

Gulbis on täna palle ohtralt võrku servinud, samas kui tal välja tuleb, on Ivanov hädas. Kuuenda geimi võitis lätlane kuivalt, vähendades kaotusseisu 2 : 4-le.

20:04

Vägev! Ivanov võitis geimi kuivalt, lõpetades serviässaga. 4 :1.

20:02

Esmalt teeb Gulbis kaks topeltviga järjest, seejärel jõuab murdepallini, kuid ei suuda seda ära kasutada ning Ivanov juhib 3 : 1!

19:53

Ivanov võidab tasavägise geimi ning läheb 2 : 1 juhtima.

19:48

Ivanov ei kasuta murdepalli ära ning Gulbis lõpetab serviässaga. 1 : 1.

19:39

Ivanov võidab teise seti avageimi. 1 : 0 Eestile.

19:25

6 : 6! Ivanovil oli kolm murdepalli, vaja läks aga kaht.

19:24

Ernests Gulbisega peab praegu tõsist lahingut Vladimir Ivanov, seis on 6 : 5 lätlase kasuks. Meenutuseks, et oma karjääri tipphetkel oli Gulbis maailma edetabeli 10. reket ning pääses 2014. aastal Prantsusmaa lahtistel poolfinaali.

17:59

Võit! 4 : 6, 7 : 5, 10 : 7.

17:58

Kontaveidilt punkt ja 9 : 7 Eestile.

17:58

Ostapenkolt serviäss ning Läti jääb maha kõigest punktiga. 8 : 7 eestlannadele.

17:57

Läti võidab neljanda järjestikuse punkti. 8 : 6 Eestile.

17:55

8: 3. Kanepi lööb võrku.

17:54

8 : 2 Eestile.

17:52

Ostapenko lööb palli välja ja Eesti juhib 5 : 1.

17:49

Viimane sett, nagu sel turniiril kombeks, mängitakse kiire lõppmänguni kümne punktini. Eesti juhib 2 : 1.

17:46

Eesti võitis tasavägise geimi ja ühtlasi ka seti! 4 : 6, 7 : 5.

17:42

Kontaveit ja Kanepi tulevad 0 : 30 kaotusseisust välja ja asuvad setti uuesti juhtima. 6 : 5.

17:40

Ostapenko ja Sevastova suudavad viigistada. 5 : 5.

17:33

Eesti juhib 5 : 4.

17:27

Kontaveidi ja Kanepi eduseis on teises setis 4 : 3.

17:23

Eesti juhib teist setti 3 : 2.

17:13

Lätlannad võidavad kolmanda geimi kuivalt. 2 : 1 Eestile.

17:11

2 : 0 teises setis Eestile!

17:09

Teist setti asuvad Kontaveit ja Kanepi juhtima, 1 : 0 eestlannadele.

17:08

Lätlannadele avasett 6 : 4.

16:58

Läti lööb napilt palli välja ning Eesti tuleb järele. 4 : 5.

16:55

Kontaveit-Kanepi võidavad geimi. 3 : 5 Eesti poolt vaadatuna.

16:50

Läti juhib esimest geimi juba 5 : 2.

16:48

Läti võitis järgmisegi geimi, seis on 4 : 2 nende kasuks.

16:42

Eesti on naiste paarismängus jäänud taha. Lätlannad juhivad 3 : 2.

15:57

20 minuti pärast algab naiste paarismäng, kus Eesti duo Anett Kontaveit-Kaia Kanepi läheb vastamisi Anastasija Sevastova ja Jelena Ostapenkoga.

15:55

Zopp lööb palli auti ning Ozolins saab napi võidu. Kokkuvõttes juhib Läti 4 : 3.

15:48

Zopp on suutnud vahet vähendada. 4 : 7 eestlase poolt vaadatuna.

15:45

Otsustava seti kiires lõppmängus on Ozolins ees 6 : 2.

15:39

Zopp võidab siiski teise seti! 6 : 7 (4), 7 : 6 (5) eestlase poolt vaadatuna

15:35

Ozolins juhib teise seti kiires lõppmängus 5 : 3.

15:29

Teisegi seti otsustab kiire lõppmäng, Ozolins võitis 12. geimi kindlalt.

15:25

Zopp tuleb 15 : 40 kaotusseisust välja ning asub juhtima. 6 : 5.

15:21

Zopp ei suuda murdepalli ära kasutada ning Ozolins viigistab. 5 : 5.

14:56

Jürgen Zopi ja Karlis Ozolinsi vaheline matš on jõudnud teise setti, lätlane juhib 7 : 6 (4), 2 : 3.

13:09

Suurepärane! Kanepi võidab kiire lõppmängu 10:5 ning viigistab Lätiga seisu 3:3-le.

13:06

Kanepilt topeltviga, seis 9 : 4 eestlanna kasuks.

13:01

Viimase seti võitja selgub kiires lõppmängus kümne punktini. Kanepi juhib hetkel 4 : 1.

12:58

Sevastovale teine sett 6 : 2.

12:56

Sevastova on pääsenud 5 : 2 ette ning näitab märksa kindlamat mängu. Meenutuseks: kui Kanepi mäng algas eile õhtul pärast kuut, siis lätlanna alustas 13 paiku. Eks need mõned tunnid lisapuhkust võivad Sevastovale eelise anda.

12:37

Kanepi tuleb kaotusseisust välja ning vähendab vahe 2 : 3-le.

12:32

Sevastova on teises setis 3 : 1 ette pääsenud.

12:28

Teise seti avageimi võitis Sevastova, järgmises oli parem aga Kanepi. 1 : 1.

12:19

Super! Esimene sett Kanepile 7 : 6.

12:15

Kanepi on oma mängu käima saanud. Kiires lõppmängus juhib eestlanna 4 : 1.

12:12

6 : 6! Kanepi viigistab!

12:11

Kanepi, nagu eelmiseski geimis, tuleb välja 15 : 40 kaotusseisust ning läheb ka juhtima, ent ei suuda võitu vormistada. Eestlanna on 0 : 3 kaotusseisus.

11:58

Kanepi viigistab! 5 : 5.

11:54

Sevastova teeb tasavägise geimi lõppu topeltvea ning Kanepi vähendab kaotusseisu 4 : 5-le.

11:50

Kanepi suudab vahet vähendada. 3 : 5.

11:45

5 : 2 Sevastovale.

11:41

Kanepi võidab tasavägise kuuenda geimi. 2 : 4 eestlanna poolt vaadatuna.

11:33

Kanepi võidab aga järgmise geimi kuivalt, vähendades kaotusseisu 1 : 4-le.

11:30

Sevastova võidab neljanda geimi järjest, sel korral Kanepil võimalust polnud.

11:28

11:21

Sevastova võidab teisegi geimi, 2 : 0 lätlannale.

11:14

Avageim on läbi ja selle võitis Sevastova. 0 : 1 Kanepi poolt vaadatuna.

11:06

Tere taas, tennisesõbrad! Kanepi ja Sevastova on hetkel soojendamas, matš peaks peagi pihta hakkama.

19:47

Võit! Kanepi alistas Ostapenko tulemusega 6 : 3, 6 : 4!

19:43

Kanepi võitis teise geimi järjest kuivalt. 6 : 3, 5 : 4.

19:40

Kanepi alustas kolme järjestikuse serviässaga ning võitis geimi kuivalt. 6 : 3, 4 : 4.

19:37

Kolmas järjestikune geimivõit läheb lätlannale. Ostapenko juhib teist setti 4 : 3.

19:31

Ostapenko võidab teise geimi järjest. 3 : 3.

19:28

Ostapenko võidab vahelduseks geimi. 3 : 2 Kanepile.

19:23

6 : 3, 3 : 1 Kanepile.

19:17

Kanepi läheb teist setti juhtima. 6 : 3, 2 : 1.

19:15

Kanepile aga teine geim. 1 : 1.

19:11

Teise seti tasavägine avageim Ostapenkole. 0 : 1 Kanepi poolt vaadatuna.

19:03

Esimene sett 6 : 3 Kanepile!

19:00

Ostapenko võidab tasavägise geimi ja tuleb järele. 5 : 3 Kanepile.

18:54

Ostapenkole käivad Kanepi tugevad servid hetkel üle jõu ning eestlanna võidab geimi kuivalt. 5 : 2.

18:50

Ostapenko teeb kaks topeltviga järjest ning Kanepi võidab ka kuuenda geimi! 4 : 2.

18:47

Kanepi jääb 15 : 40 taha, kuid võidab lõpuks geimi. 3 : 2 eestlannale.

18:39

Neljas geim Ostapenkole. 2 : 2.

18:36

Kanepi jääb 0 : 30 ja 15 : 40 taha, ent tuleb raskest seisust välja ning võidab kolmanda geimi. 2 : 1 eestlannale.

18:30

Ostapenko tuleb kaotusseisust välja ning võidab teise geimi. 1 : 1.

18:27

Teist geimi alustab omakorda serviässaga Ostapenko.

18:26

Avageim Kanepile. Ostapenko jõudis küll seisuni 40 : 40, ent eestlanna lõpetas serviässaga.

18:24

Ostapenko on hädas Kanepi servi vastuvõtmisega: 40 : 0 eestlanna kasuks!

18:23

Ja matš on alanud! Kanepi alustab serviässaga.

18:15

Maailma 99. reket, 35aastane Kanepi kohtub Läti esireketi Jelena Ostapenkoga. Tennisistid on varem omavahel kohtunud korra, 2018. aastal jäi Eastbourne'is muruväljakul tulemusega 6 : 3, 7 : 5 peale lätlanna.