Jalgpall

Mitu Inglismaa klubi tahavad, et Manchester City visataks Meistrite liigast välja 

Toimetas Mihkel Talivee, 29. juuli 2020 18:06
Manchester City lõpetas Inglismaa jalgpalli meistriliiga hooaja teisena.Foto: AP/Scanpix
Euroopa jalgpalli katuseorganisatsioon UEFA otsustas veebruarikuus, et Manchester City'l pole järgmisel kahel aastal eurosarjadesse asja, sest  tippklubi rikkus vahemikus 2012–16 finantsilise ausa mängu reegleid. Selle peale pöördus aga mullune Inglismaa meister Rahvusvahelisse spordikohtusse (CAS) ning selle tulemusena otsustati paar nädalat tagasi, et keeld tühistatakse. See pole aga mõistagi meelt mööda teistele Briti klubidele, eriti neile, kes City's tänavu meistrisarjas tagapool lõpetasid.

Lisaks sellele, et tühistati keeld, vähendati 30 miljoni euro suurune rahatrahv kümnele miljonile. Kuigi CAS kritiseeris tippklubi, et too ei suutnud teha UEFAga koostööd, leiti, et pole piisavalt tõendeid, et makseid teostati City suursponsorile Etihadile kolmanda osapoole kaudu.

CAS kinnitas ka, et üheksa Inglismaa meistriliiga klubi - Londoni Arsenal, Burnley, Londoni Chelsea, Leicester City, Liverpool, Manchester United, Newcastle United, Tottenham Hotspur ja Wolverhampton Wanderers - saatsid neile kirja, milles palusid, et City'le määratud keeldu ei tühistataks.

Enim mõjutab keelu tühistamine kindlasti Leicester City't, sest nemad jäid selle tõttu esimesena Meistrite liigast välja.

Standings provided by SofaScore LiveScore

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee