Henri Drell lauavõitluses.Foto: Hannes Dreimanis
30. juuli 2020, 20:58

Soome korvpallikoondis tegi teist päeva järjest Eestile säru

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas teist päeva järjest võõrsil Soome rahvusmeeskonnale, täna skooriga 67 : 75.

Eesti alustas tänast matši selgelt paremini kui eilset. Kaitses sunniti soomlaseid piisavalt tihti rasketele visetele, et nood ei leiaks viskekindlust ega lubatud neil kiirrünnakutest lihtsaid punkte saada. Eesti rünnak võinuks sujuda paremini, kuid kokkuvõtvalt oli esimene poolaeg võrdne, mida peegeldas ka 20 mänguminuti järel tablool säranud skoor 34 : 34.

Tõsi, meid hoidsid avapoolajal üksjagu vee peal kolmepunktivisked, mida eestlased tabasid 12st viis (41%). Soomlased seevastu sopsasid vaid ühe kaugviske 11st (9%).

Teine poolaeg algas Soome 17 : 4 spurdiga (Eesti poolt vaadates seisuks 38 : 51), mis jättis mulje, et rong hakkab jaamast lahkuma. Õnneks vastas Eesti Sander Raieste pealtpaneku ja Kerr Kriisa kolmese abil kiirelt 7 : 0 spurdiga (45 : 51) ning tuli viivuks mängu tagasi. Seejärel eestlaste hädad jätkusid ning viimane periood algas Soome 59 : 47 eduseisus.

Eesti suutis 5.52 enne lõppu vahe 58 : 62 peale kahandada, kuid Soome käristas minutiga taas 68 : 58 peale. Sealt Eesti enam väga ohtlikuks ei saanud ning kaotas lõpuks 67 : 75.

Meie parim punktitooja oli Kerr Kriisa 14 punktiga. Kregor Hermet lisas 12 ja Sander Raieste 11 punkti. Raieste võttis ka üheksa lauapalli, kuid tegi viis pallikaotust, nagu ka Kriisa. Soome kasuks viskas Elias Valtonen 14 punkti.

Meeskondlik statistika (kliki pildile):

Eesti koosseis Soomes: Kerr Kriisa, Siim-Markus Post, Rait-Riivo Laane, Martin Dorbek, Robert Valge, Mikk Jurkatamm, Saimon Sutt, Sander Raieste, Henri Drell, Mihkel Kirves, Siim-Sander Vene (kapten), Kregor Hermet ja Rauno Nurger.

Tänasest kohtumisest jäi eemale Vene, kes tegi eile hüppeliigesele viga, kuid oleks selletagi mitte mänginud.