Kergejõustik

HEA TÖÖ! 16aastane tõkkesprinter püstitas Eesti rekordi 

Toimetas Mihkel Talivee, 2. august 2020, 11:57
Anna-Maria Millend.Foto: Facebook/Kergejõustik
Pärnus toimuvatel U18 ja U20 vanuseklasside Balti võistkondlikel meistrivõistlustel püstitas 100 meetri tõkkejooksus Eesti U18 rekordi Anna-Maria Millend, kes läbis distantsi 13,72ga.

Senist tippmarki, mis nüüd kuue sajandiku võrra parandust sai, oli ta jaganud Triin Vaimaga. Tänase jooksu ajal puhus taganttuul 0,9 meetrit sekundis, ühtlasi tuli 16aastane välejalg Balti meistriks.

Sven Andresoo käe all harjutav Millend saab U18 rekordeid püüda ka järgmisel aastal. Lisaks tänasele tippmargile püstitas ta eile rahvusrekordi 4 x 100 meetri jooksus. Eesti teatenelikusse, kes kamba peale staadioniringi 46,90ga läbisid, kuulusid veel Matilda Vitsut, Grette-Ly Mäesalu ja ankruvahetust jooksnud Marit Kutman. Resultaat on niivõrd võimas, et see on parem ka Eesti U20 rekordist (47,12), mis püstitati eelmisel aastal. Ka toonasesse koosseisu kuulus Millend.

Millendile kuulub arvukalt Eesti noorteklasside tippmarke. Näiteks talvel läbis ta 60 meetri tõketega distantsi kahel korral 8,55ga, mis tähistab U18 rekordit. 

Ela Eesti kergejõustiku tulevikulootustele kaasa otsepildi vahendusel:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee