Tõnu Endrekson (vasakul) ja Allar Raja.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Deivil Tserp 3. august 2020 13:00
Laupäeval peeti Pärnus Eesti sõudmise karikavõistlused. Enne finaale kohtusid paarisaeru kahepaatidel kontrollstardis täiskasvanute koondisse kandideerijad, teatab alaliidu kodulehekülg.

Karikavõistlustel selgitati nii individuaalsed kui võistkondlikud parimad kohapunktide alusel. Suure trofee – Eesti karika – võitis 160 punktiga jõuproovi korraldust koordineerinud Pärnu sõudeklubi, kellele järgnesid SAK Tartu 148 ja Pärnu sõudekeskus Kalev 113 punktiga.

Kontrollstart kulges peamiselt kahe duo vedamisel: koondise juhendaja Veikko Sinisalo otsustas paaridesse panna Allar Raja-Jüri-Mikk Udami ja Tõnu Endreksoni-Kaspar Taimsoo, kes viimase 250 meetrini nina-ninas püsisid. Raja ja Udami finišispurt osutus märksa tugevamaks, ja see tõi neile 6.19,3ga võidu. Järgnesid kogenud Endrekson ja Taimsoo 6.21,2 ja Johann Poolak-Andrei Jämsä 6.24,3ga. Tugevat sõitu tegid kergekaalus atleedid Ander Koppel ja Elar Loot, kes edestasid koondislasi Sten-Erik Andersoni-Kaur Kuslapit, ajad vastavalt 6.28,4 ja 6.41,1.

"Tegime lõpus 30 spurditõmmet, Tõnu ja Kaspar ei suutnud sellele vastata. Eelnevalt püsisime kõik koos," rõõmustas esimest korda tallinlase Udamiga kahepaati proovinud Rio olümpia pronksmedalist Raja.

Pärnu Kalevis treeniv teenekas atleet jäi rahule koduklubi värvides võidetud roolijata neljapaadi sõidugagi. "Vaadates nimesid, olime sõidu eelgi favoriidid. Viljandi noored alul üllatasid, sest läksid koguni juhtima ja püsisid visalt 1000 meetrini ees," rääkis Raja.

Meeste ühepaadil võidutses narvalane Mikhail Kushteyn Udami ees, ajad vastavalt 7.10,1 ja 7.16,3. Kolmas oli võitja klubikaaslane Nikita Konstantinov ajaga 7.24,5.

Naiste ühesel pani 8.14,5ga paremuse maksma võistluste eel üheks favoriidiks peetud Greta Jaanson Pärnu sõudeklubist. Järgnesid Grete Alttoa Pärnu SK Kalevist ajaga 8.20,8 ja tallinlanna Liisa-Marie Lääne 8.39,1ga.