Ronnie O'Sullivan.Foto: Nigel French/Scanpix
Toimetas Kadi Parts 3. august 2020 20:05
Snuukrimaailma legend Ronnie O'Sullivan alustas Sheffieldis peetavat MMi võimsa rekordiga, kui alistas avavoorus 10:1 Tai esindaja Thepchaiya Un-Noohi. Tegemist oli MMide ajaloo kõige kiirema võiduga.

Briti snuukrimängijal läks oma Tai konkurendi alistamiseks vaja vaid 108 minutit ning ühele löögile kulus tal keskmiselt vaid 14 sekundit. Eelmine tippmark, mis kuulus Shaun Murphyle, võttis aega 41 minutit kauem kui O'Sullivani värske rekord.

Rekordiliselt kiire võiduga teise ringi edenenud O'Sullivan sõnas enne MMi, et talle ei meeldi, et mängudele lubatakse vaid loetud arv pealtvaatajaid, sest see jätab mängijatest mulje, justkui oleksid nad „laborirotid“.

Pärast esimest vooru muutis aga O'Sullivan oma meelt ja sõnas BBC-le nii: „Ma tegelikult eelistan seda (ilma publikuta mängimist - toim). Nii ei pea ma tegelema pinge ja ootustega, mis rahvas mulle peale paneb, ega ka sellega, kuidas võistluspaika saada ja ära minna. See paneb mulle palju vähem pingeid peale.“

Snuukrilegend lisas, et ilma publikuta võistlusformaat on tema jaoks justkui puhkus ning ta saab ööbida hotellis, mis on võistluspaiga lähedal. „Varem on minu jaoks olnud keeruline saada rahu ja vaikust,“ sõnas snuukrimaailma üks tippnimesid.

Avaringis on lisaks O'Sullivani ning Thepchaiya Un-Noohi lahingule peetud veel mitmed kohtumised. Inglane Judd Trump oli 10:8 parem kaasmaalasest Tom Fordist, John Higgins võitis 10:5 Matthew Stevensit, norralane Kurt Maflin oli 10:8 parem David Gilbertist, Mark Williams alistas Alan McManuse 10:5, inglaste duellis oli Stuart Bingham 10:7 parem Ashley Cartyst, Ding Junhui võitis 10:9 Mark Kingi ning Neil Robertson alistas 10:5 Liang Wenbo.