Henri Veesaar (keskmine) kostitas põhjanaabreid 31 punkti ja 9 blokiga.Foto: FIBA
5. august 2020, 08:25

Madridi Reali noortesüsteemi kuuluv Veesaar vedas koondise Soome vastu võidule

Teisipäeval madistasid Eesti noortekoondised põhjanaabritega. Eesti U18 sats pidi võõrsil peetud sõprusmängus tunnistama Soome eakaaslaste 85:77 paremust. U16 noormeeste rahvuskoondis alistas Soome 74:71, sealjuures tegi suurepärase mängu Madridi Reali noortesüsteemi kuuluv keskmängija Henri Veesaar.

Avaveerandi 18:25 kaotanud U16 Eesti koondis tuli Madridi Reali noortesüsteemi kuuluva keskmängija Henri Veesaare juhtimisel kiirelt mängu tagasi. Kui teisest mänguperioodist oli kulunud neli minutit, oli Veesaarel juba kaksikduubel koos (14+10). Väljakuperemehed suutsid veerandi lõpus enesekindlamalt tegutseda ja pikale pausile siirduti Soome 38:32 juhtimisel.

Teist poolaega alustasid soomlased 5:0 minispurdiga, kuid Eesti sai agressiivse kaitse toel ka oma mängu käima ja tõi omakorda 11 vastuseta punkti, viigistades seisu 43:43. Otsustavale neljandikule mindi vastu soomlaste minimaalses 54:53 eduseisus.

Põhjanaabrid rebisid neljanda veerandi alguses viie punktiga ette, kuid eestlased suutsid püsida löögiulatuses. Tasavägine heitlus käis kuni viimaste minutiteni. Eesti haaras Karl Markus Poomi tabavad vabavisked 40 sekundit enne normaalaja lõppu tõi tabloole eestlaste 72:71 eduseisu. Soomlaste kaotasid vasturünnakul palli ja teisel pool realiseeris Veesaar korvi alt kaks punkti (74:71). Alles jäänud 22 sekundi jooksul põhjanaabrid enam skoorida ei suutnud ja Kris Killingu hoolealused teenisid napi võidu.

Veesaar kogus kohtumise lõpuks võimsad 32 punkti, 18 lauapalli, 9 viskeblokeeringut ja 3 resultatiivset söötu. Karl Markus Poomi arvele jäi 22 ja Kaspar Clemet Kuusmaa tõi 8 silma. Soome koondise resultatiivsemad olid Eric Chime 16 ja Eino Pällijeff 13 punktiga.

Heiko Rannula juhendatav U18 koondis võitsid põhjanaabrite eakaaslaste vastu avaveerandi 25:21, poolajaks suudeti säilitada kahepunktiline eduseis, 42:40. Tasavägise kolmanda mänguperioodi lõpus suutsid soomlased kolme vastuseta rünnaku toel haarata 66:63 eduseisu. Eestlased püsisid löögiulatuses kuni viimaste minutiteni, kuid paraku suutsid väljakuperemehed eduseisust kinni hoida ja lõbuvile kõlad särasid tablool numbrid 85:77.

Eestlaste parimaks kerkis Hugo Toom 15 punkti, 10 lauapalli ja 6 vaheltlõikega. Illimar Raiend lisas 14, Johannes Kirsipuu 12 ning Joonas Riismaa ja Kasper Suurorg kumbki 10 silma. Võitjate poolelt tõi Max Besselink 20 punkti ja 10 lauapalli ning Valtteri Mervola arvele jäi 14 silma.