Mattias Käidi kasvatajaklubi võitis kohtumise 150 miljonile eurole ja pääses Inglismaa kõrgliigasse

Toimetas Eigo Kaljurand, 5. august 2020 09:22
Fulhami mängijad peale kohtumistFoto: Imago/Scanpix
Kolmapäeva peeti Inglismaa esiliigas nii-öelda maailma kalleim matš ehk üleminekumängude finaal, kus selgitati viimane Premier League'i tõusev klubi. Wembleyl peetud kohtumises suutis Fulham lisaajal alistada Brentfordi.

Juba varem olid koha Inglismaa kõrgliigas kindlustanud Leeds United ja West Bromwich Albion. Lääne-Londoni derbis võitlesid viimase koha eest Brentford ja Fulham, kellest viimane tõmbas kohtumises pikema kõrre.

Otsustavat Esiliiga üleminekumängu nimetatakse lahinguks 135 miljoni naelsterlingi (umbes 150 miljonit eurot - toim.) peale, sest sellise summa paneb tänu telerahadele tasku kohtumise võitja. Fulhami ja Brentfordi normaalaeg oli ilmetu ning lõppes 0 : 0 viigiga, kuid lisaajal hakkas juhtuma.

Esimest väravat tuli oodata 105 minutit, kuid siis paugutas Fulhami vasakkaitsja Joe Bryan sisse karistuslöögi. 12 minutit hiljem lõi sama mees oma teisegi kolli. Kuigi Brentfordil õnnestus lisaaja kolmandal üleminutil üks tagasi lüüa, siis rohkemaks polnud neil jaksu ega aega.

Nii vahetab kõrgliigast välja kukkunud Bournemouthi, Watfordi ja Norwich City välja trio Leeds United, West Bromwich Albion ja Fulham.