Jaak-Heinrich Jagor.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
5. august 2020, 20:30

Jaak-Heinrich Jagor piirdus Soomes hooaja avastardil neljanda kohaga

Jaak-Heinrich Jagor tegi täna hooaja debüüdi 400 meetri tõkkejooksus, kus sai Soomes Espoos toimunud Motonet GP etapil ajaga 51,85 neljanda koha.

Jooksu võitis 49,76ga Ramsey Angela, talle järgnes hooaja tippmargi 49,95ga lätlane Maksims Sincukovs ning Jagorit edestas veel soomlane Tuomas Lehtonen (51,08).

Kui oma põhialal polnud 30aastane Jagor enne tänast veel võistelnud, siis 400 meetri distantsil sai ta juulis Eesti karikavõistlustel kirja 47,98.

Jagor on 400 meetri tõkkejooksus end üles andnud ka Eesti meistrivõistlusteks.

Marek Niit piirdus 200 meetri B jooksus neljanda kohaga, saades kirja aja 21,86. 32aastase saarlase hooaja tippmark on 21,49, tema nimel olev Eesti rekord aga 20,43.

Eestlastest oli võistlustules veel Keiso Pedriks, kes sai kahel korral osaleda 110 meetri tõkkedistantsil. Esimeses jooksus läks 25aastasele sportlasele kirja 14,26, teises 14,42. Sprinteri isiklik rekord on tänavusest juulist 14,01, talvel sai ta 60 meetri tõkkejooksus kirja Eesti kõigi aegade teise tulemuse 7,78.