Romelu Lukaku (keskel) väravat tähistamas.Foto: AFP/Scanpix
6. august 2020, 00:14

Euroopa liiga naasis pikalt pausilt, Inter ja Manchester United edenesid kindlalt veerandfinaali

Jalgpalli Euroopa liiga sai pärast koroonaviiruse pandeemiast tingitud pausi viimaks jätku, eile toimusid kaheksandikfinaalid. Võidukad olid nii Manchester United kui ka Milano Inter.

Unitedil oli Austria klubi LASKi vastu eelmisest matšist 5 : 0 edu, ehk selle mahamängimine oleks võrdunud imega. Üllatust aga ei sündinud, tänavune Inglismaa meistriliiga kolmas meeskond oli vastastest koduväljakul tulemusega 2 : 1 üle.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel viis Philipp Wiesinger küll iluväravaga külalismeeskonna juhtima, ent mõned hetked hiljem õnnestus Jesse Lingardil viigistada. Paar minutit enne kohtumise lõppu vormistas lõppseisu Anthony Martial.

Inter ja Getafe ei jõudnud enne koroonapausile minekut omavahel mängida, mistõttu otsustati, et edasipääseja selgub ühe mängu tulemusena. Leverkusenis toimunud matšis suutis 2 : 0 võidu võtta Itaalia klubi. Romelu Lukaku viis Interi 33. minutil juhtima ning lõpu eel duubeldas eduseisu meeskonna talvine ost Christian Eriksen.

Eilsed kaheksandikfinaalid:

Milano Inter - Getafe 2 : 0 (33. Lukaku, 83. Eriksen)

Manchester United - LASK 2 : 1 (57. Lingard, 88. Martial - 55. P. Wiesinger))

FC Copenhagen - Basaksehir 3 : 0 (4., 53. (P) Wind, 62. Falk Jensen 62.)

Donetski Šahtjor - Wolfsburg 3 : 0 (89. Junior Moraes, 90. + 3, Solomon 90. + 1)

Ülejäänud kaheksandikfinaali korduskohtumised toimuvad täna õhtul, veerandfinaalidega alustatakse 10. augustil.