Poola velotuuri avaetapp Katowices lõppes hirmsa kukkumisega.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Mart Treial 6. august 2020 08:25
Hollandi jalgrattur Fabio Jakobsen (Deceuninck-QuickStep) kukkus eile Poola velotuuri avaetapil nii rängalt, et viibib praegu haiglas kunstlikus koomas, vahendab BBC.

23aastane Jakobsen põrkus finišisirgel vastu Dylan Groenewegeni, kaotas tasakaalu ja paiskus suurel kiirusel läbi rajapiirde (vt videot allpool).

"Tema seisund on väga tõsine. Tema elu on ohus," sõnas võistluse arst Barbara Jerschina. "Kahjuks said tema pea ja aju üsna tõsiselt viga. Ta kaotas palju verd, aga loodan, et ta elab selle elu, sest ta on väga tugev."

Fabio Jakobsen toimetati õnnetuspaigalt haiglasse helikopteriga. Foto: Reuters/Scanpix

Deceuninck-QuickStepi võistkond väljastas Eesti aja järgi kell 2 paiku öösel täiendava teate, milles ütles, et Jakobseni olukord on tõsine, kuid praegu stabiilne. "Teda hoitakse vigastuste raskusastme tõttu jätkuvalt koomas ning jälgitakse lähipäevil teraselt," lisas klubi.

Võistluse kohtunikud nimetasid Jakobseni tagantjärele etapi võitjaks ja diskvalifitseerisid Jumbo-Visma ratturi Groenewegeni, sest leidsid, et ta jättis rivaalile lubamatult vähe ruumi.

Jumbo-Visma meeskonna teade: "Oleme mõtetes Fabio Jakobseni ja teiste kohutavas õnnetuses osalenutega. Selliseid kukkumisi ei tohiks juhtuda. Vabandame siiralt ja arutame juhtunut meeskonna sees enne, kui jagame täiendavaid kommentaare."