Anett Kontaveit.Foto: AFP/Scanpix
8. august 2020, 19:39

Anett Kontaveit alistas kindlalt maailma 15. reketi ning jõudis finaali (1)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas horvaatlanna Petra Martici (WTA 15.) tulemusega 6 : 2, 6 : 4 ning pääses Palermo turniiril finaali.

Esimest asetust omanud 29aastasest Marticist jagu saamiseks kulus eestlannal täna tund ja 19 minutit

"Marticile meeldib liival mängida ja tuleb kindlasti väga raske matš. Tal on hea kick-serv ja üldse väga hea esimene serv. Aga olen valmis," kirjeldas turniiril neljanda asetuse saanud eestlanna oma matši eel oma vastase tugevusi.

24aastane Kontaveit kohtus endast viist aastat vanema Marticiga teist korda. Naiste esmakordne mõõduvõtt toimus tänavu veebruaris Dubais, kui Horvaatia esindaja võttis kõva kattega väljakul 7:6 (7:4), 6:1 võidu.

19:38

Kontaveit on finaalis! Martic lööb auti ning eestlanna võidab viimase geimi kuivalt. 6 : 2, 6 : 4.

19:34

Martic võttis vahepeal pika meditsiinilise vaheaja, ent on nüüd väljakul tagasi.

19:25

Horvaatlanna võitis teise järjestikuse geimi ning asub nüüd seisul 4 : 5 servima.

19:23

Martic võidab geimi ning vähendas kaotusseisu 3 : 5-le.

19:17

Konteveiti eraldab võidust üks geim. 6 : 2, 5 : 2 eestlannale.

19:02

Kontaveit suudab viigistada. 1 : 1.

18:55

Teise seti pika avageimi võitis Martic. 6 : 2, 0 : 1 Kontaveidi poolt vaadatuna.

18:47

Kontaveidile esimene sett 6 : 2!

18:39

Kontaveit jääb 30 : 40 kaotusseisu, ent võidab lõpuks geimi ning juhib 5 : 2.

18:31

Martic võitis aga oma servil geimi kuivalt ning vähendas kaotusseisu 2 : 4-le.

18:29

4 : 1 eestlannale. Esmalt suutis Kontaveit horvaatlanna servi murda, viienda geimi võitis ta juba kindlalt.