Anett Kontaveit.Foto: Martin Ahven
9. august 2020, 22:22

Anett Kontaveit kaotas Palermo finaalis prantslannale

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 22.) kaotas Itaalias Palermos peetud WTA turniiri finaalis prantslannale Fiona Ferrole (WTA 53.) 2 : 6, 5 : 7.

Ferro alustas matši servimurdega ja sai sealt kohe pisikese initsiatiivi. Kontaveidil oli küll järgmises geimis kasutada kaks murdepalli, kuid need jäid realiseerimata ja kokkuvõttes mängis prantslanna avasetis eestlanna 6 : 2 üle.

Teine sett algas Kontaveidile hästi, sest ta pääses nobedalt 2 : 0 ette. Ent Ferro taastas kiirelt viigi (2 : 2). Kontaveit sai murde toel ka 5 : 3 juhtima, ent prantslanna võitis seejärel neli geimi järjest ning kindlustas 7 : 5 setivõiduga turniirivõidu. See on Ferrole karjääri teine WTA turniiri esikoht.

Statistika (kliki pildile), Kontaveit – Ferro:

Kohtumise täpsemat kulgu saab lugeda allolevast blogist.

Enne mängu:

Kontaveit on Palermo turniiril pidanud neli matši: avaringis alistas ta 6:3, 6:3 rumeenlanna Patricia Maria Tigi, teises ringis oli numbritega 3:6, 6:2, 6:2 parem sakslannast Laura Siegemundist, veerandfinaalis mängis 6:1, 4:6, 6:1 üle Itaalia esindaja Elisabetta Cocciaretto ning eilses poolfinaalis võitis 6:2, 6:2 Horvaatia naist Petra Marticit.

Eestlannal on seni ette näidata üks WTA turniiri võit, mis pärineb 2017. aastast, mil ta muruväljakutega Ricohi lahtistel finaalis venelanna Natalia Vihljantseva alistas.

"Oma ainsast WTA tiitlivõidust, mille saavutasin muruväljakul, on tõepoolest tükk aega mööda läinud. Töötame koos Nigeliga [Sears, treener] selle nimel trennis, et võita tiitel. Homme avaneb selleks võimalus ja kindlasti läheb raskeks, kuid samas on see ka põnev väljakutse," sõnas Kontaveit.

22:21
Mart Treial

Kõik! Kontaveit tõrjub tagantkäega auti, mis tähendab, et Ferro võidab seti 7 : 5 ja kogu matši 2 : 0.

22:20
Mart Treial

Oi-oi! Kontaveit eksib ja lööb vihaga reketi paar korda vastu maad. Teine matšpall Ferrole.

22:20
Mart Treial

Anett päästab, nii et turniir veel jätkub.

22:19
Mart Treial

Ferrol esimene matšpall!

22:15
Mart Treial

Kontaveit lööb kaugele auti ja Ferro murrabki end 6 : 5 ette. See tähendab, et prantslanna asub kohe turniirivõidu nimel servima.

22:14
Mart Treial

Kontaveit lööb eeskäega auti ja kingib Ferrole uue murdepalli.

22:13
Mart Treial

Päästetud!

22:13
Mart Treial

Oi! Kontaveit eksib kaks korda järjest ja Ferrol on nüüd kasutada murdepall.

22:08
Mart Treial

Anett tõrjub võrku, geim Ferrole ja sett 5 : 5 tasa.

22:03
Mart Treial

Assa pagan! Ferro murrab jälle kohe vastu ja sett on jätkuvalt täies hoos. Kontaveit 5 : 4 ees.

21:59
Mart Treial

Super! Kontaveit murrab tugeva tagantkäelöögiga ja asub teist setti 5 : 3 juhtima.

21:58
Mart Treial

Teine murdepall Anetile!

21:56
Mart Treial

Kontaveit teenis murdepalli, kuid Ferro nullib selle osavalt ära.

21:49
Mart Treial

Ferro teeb kolm tõrjeviga järjest ja Kontaveit saab ikkagi geimi kätte – 4 : 3.

21:49
Mart Treial

Õnneks Kontaveit teeb hea servi ja päästab tolle murdepalli.

21:48
Mart Treial

Kuri karjas! Murdepall Ferrole.

21:47
Mart Treial

Valus! Kontaveit juhtis servigeimi 40 : 0, kuid Ferro jõudis hea eeskäe toel viigini.

21:44
Mart Treial

Anett lööb palli pikaks ja Ferro viigistab 3 : 3 peale. Vahelduseks üks pikem geim.

21:38
Mart Treial

Kontaveit saab servigeimi kätte, see oli väga vajalik võit. Kui seegi geim läinuks Ferrole, olnuks ilmselt raske juba seda rongi peatada. 3 : 2 eestlannale.

21:35
Mart Treial

Oh heldeke! Ferro võidab teise geimi järjest nulliga ja viigistab seisu 2 : 2 peale. Ferro mängib muidugi hästi ja mitmekülgselt, aga Kontaveit näib pisut liimist lahti.