Esiplaanil Paide kapten Andre Frolov.Foto: Stanislav Moshkov
9. august 2020, 21:51

Kalju ja Paide võitsid, Levadia kaotas jälle tartlastele punkte

Eesti jalgpallimeistrivõistluste medalite eest võitlevad Paide linnameeskond ja Nõmme Kalju teenisid 16. voorus võidulisa, kuid FCI Levadia mitte.

Paide alistas kodus võrdlemisi hõlpsalt 4 : 0 Tallinna Kalevi ja Nõmme Kalju koduplatsil 3 : 0 Narva Transi.

Paide ja Kalevi mängust kadus pinge 16 minutiga, sest Edrisa Lubega kaks ja Andre Frolovi üks värav viisid kodumeeskonna kiirelt 3 : 0 ette. Neljanda värava lisas 81. minutil Karl Mööl.

Paide särgis tegi kõrgliigadebüüdi 19aastane väravavaht Mattias Sepp, kes asendas tavapärast esinumbrit Mait Toomi, keda polnud ka pingil. Põhjus pole praegu teada. Sepa tööpäev kujunes võrdlemisi lihtsaks, kuid ühe korraliku tõrje pidi ta siiski tegema.

Kaljule tagas võidu vahetusmees Aleksandr Volkov, kes tuli teiseks poolajaks platsile ja lõi 51. ning 57. minutil palli Transi võrku. Kolmanda värava lõi Amir Natho 70. minutil penaltist.

Mänguvooru lõpetas Tartu Tammeka ja FCI Levadia vaheline madin, mis lõppes ülikoolilinnas 1 : 1 viigiga. Aime Marcelin Gando Biala viis Levadia juba 10. minutil juhtima, ent Mihhail Slaštšovi suurepärane 63. minuti kauglöök tagas Tammekale viigipunkti.

Huvitaval kombel on Tammeka ja Levadia mänginud nüüd neli korda jäjest viiki – kaks korda tänavu, kaks korda eelmisel aastal.