Maik-Kalev Kotsar.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Deivil Tserp 10. august 2020 14:40
Kalev Kruusi juhitud Betsafe’i podcasti 25. episoodi külaliseks on South Carolina ülikoolist tuule tiibadesse saanud noor Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar. Mehed räägivad videointervjuus elust ja treeningutest USAs, tulevikuplaanidest ning rahvuskoondise esindamisest.

Noor Eesti korvpallilootus Maik-Kalev Kotsar lõpetas tänavu USAs South Carolina ülikooli ning jätkab karjääri mõnes välisklubis. Juttu on olnud Saksamaale siirdumisest, seda Kotsar veel Kruusile kinnitada ei saanud, kuid sõnas, et lähiajal on uudiseid tulemas küll.

Samuti tunnustati Kotsarit ülikooli parima sportlase tiitliga, kus võetakse arvesse nii spordi- kui õppesaavutusi. Kuna South Carolina ülikoolis on ligi 50 000 õpilast, siis on valdkondadeülene tiitel eestlasele suureks tunnustuseks.

Viimasel kooliaastal märgatavalt tõusnud viskepunktide keskmine on Kotsari sõnul enesekindluse tõusu tulemus. "Tegin kogu aeg kõvasti tööd, aga ühel hetkel oli platsil kindlam. Varem analüüsisin kõike ja mõtlesin palju üle," sõnas noormees, kes enda sõnul leidis rahu tänu meditatsioonile.

"Sügavaim auk ülikoolis oli kolmanda aastal. Mõtlesin palju üle – kui viskasin korvi alt mööda, siis hakkas tunduma, et pole mõtet uuesti visata. Kuigi alla andmise tunnet kordagi ei olnud, panin täiega edasi ja läks hästi," ütles ta.

Koroonaviirusega nakatumise tõttu jõudis Kotsar Eestisse kavandatust hiljem. "Mul oli nohu, ise ei oleks arvanud, et mul on koroona," lausus ta. "Ega hullemaks ei läinudki. Olin kaks nädalat isoleeritud, et teisi ei nakataks. Pärast seda tegin uue testi, mis oli negatiivne, ja läksin eluga edasi."

Kodumaale jäämine Kotsarit praegu ei paelu ja tema soov on kätt proovida välismaal. "Kui mingi hetk näen, et Eestis mängimine on kasulik, siis loomulikult tulen tagasi," sõnas Kotsar, kes on kindel, et mingi hetk on ta tagasi ning aitab edasi kohalikku korvpalli.

Kui ta ülikooli ajal viskas treeningu mõttes nädalas korduste peale üle 1000 viske, siis praegu on õlavigastusest taastumise tõttu trenn rahulikum. Kuigi Kotsari sõnul on tema aeroobne vorm vigastuse tõttu hetkel pisut kehvem, siis õnneks koroonaviirus suurt jälge ei jätnud ning edasi töötab ta sama visalt.

Teistele USAsse suunduvatele noortele korvpalluritele ütleb Kotsar, et pudrumäed kedagi eest ei oota ja ennast peab korralikult tõestama. “Tee kõvasti tööd ja võimalused avanevad,” ütles noormees.

Täispikka Betsafe podcast #25 Maik-Kalev Kotsariga saab kuulata siit.