Justin Gatlin (vasakul) ja Trayvon Bromell.Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
11. august 2020, 00:16

USA sprinterid näitasid teravat minekut

USAs Florida osariigis toimunud võistlustel saavutasid häid aegu Ameerika sprinterid. Kenneth Bednarek püstitas maailma hooaja tippmargi 200 meetri jooksus, läbides pool staadioniringi 19,80ga, poole lühemal distantsil sai lubatust tugevama tuule toel Trayvon Bromell kirja 9,87.

21aastane Bednarek parandas ühtlasi oma isiklikku rekordit kahe sajandikuga. Talle järgnes Andre De Grasse, kes sai ajaks 20,31. 200 meetri distantsi teise jooksu võitis kanadalane Aaron Brown 20,24ga.

100 meetris järgnesid 25aastasele Bromellile vanameister Justin Gatlin ja Bednarek, mõlemad said kirja aja 10,02. Jooksu ajal puhus taganttuul + 2,5 meetrit sekundis.

Oma ala spetsialistidega sai taas kord mõõtu võtta Maicel Uibo, sel korral piirdus kümnevõistluse MM-hõbe eeljooksus 11,31 ja finaalis 11,41ga.

Naistest näitas suurepärast minekut 20aastane Sha'Carri Richardson, kes 100 meetri eeljooksus sai kirja 10,95 ja finaalis lubatust tugevama tuule (+2,1 m / s) abiga 10,83. Ameeriklanna isiklik tippmark on eelmisest aastast 10,75, mis tähistab ühtlasi ka juunioride maailmarekordit.

Poole pikemal distantsil püstitas Richardson aga isikliku rekordi, võites jooksu 22,00ga. Oma senisest parimast oli ta 0,17 sekundi võrra nobedam.