Jalgrattasport

SEGADUS: spetsiaalselt Eestisse võistlema tulnud rattakoondislased suunati kaheks nädalaks eneseisolatsiooni 

Toimetas Eigo Kaljurand, 12. august 2020 12:50
Eesti koondise peatreener Jaan Kirsipuu.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti maanteeratturite koondis kaalub loobumist Balti Keti Velotuuril osalemisest, sest terviseamet kehtestas kolmele koondise liikmele kahe nädala pikkuse eneseisolatsiooni. Kahe nädala pikkuse liikumispiirangu tõttu peavad võistlemisest pausi tegema Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux), Martin Laas (Bora-hansgrohe) ja Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation).

"Laas, Lauk ja Vahtra tulid oma klubide juurest Eestisse spetsiaalselt Balti Keti Velotuuri pärast, et Eesti koondist võidusõidul väärikalt esindada. Nimetatud tippratturid on läbinud kõik vajalikud koroonatestid vastavalt Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI  registreeritud klubidele kehtestatud nõuetele," selgitas Eesti koondise peatreener Jaan Kirsipuu.

Samal teemal

Meeste koroonatestide vastused olid eranditult negatiivsed. Profiratturitel on UCI poolt kehtestatud erireegel, mille täitmisel on ratturitel võimalik rahvusvahelistel võidusõitudel osaleda. Sarnased erireeglid on kehtestatud ka rahvusvaheliste võistluste korraldajatele, mille täitmatajätmisel on võistluste peakohtunikul kohustus võistlus ära jätta. 

"Terviseameti poolt kehtestatud liikumispiirang tekitab olukorra, kus Eesti ratturid pannakse võrreldes teiste riikide ratturitega ebavõrdsesse olukorda. Samuti mõjutab see antud ratturite osalemist järgmisel nädalal toimuvatel Eesti meistrivõistlustel maanteerattasõidus ning Euroopa meistrivõistlustel, kuhu liikumispiirangu tõttu ei ole võimalik meie ratturitel enne kahte nädalat minna," on Kirsipuu olukorras pettunud.

Kuna Balti Keti Velotuur on UCI 2. kategooria võistlus peab korraldaja tagama lisaks riigi terviseameti nõuetele ka UCI poolt kehtestatud turvanõuded. UCI on kehtestanud järgmised nõuded kõikidele võistkondadele, kes osalevad rahvusvahelistel võistlustel:

· Võistkonnad peavad UCI vastavasse andmebaasi üles laadima kõikide sportlaste ja abipersonali PCR testid: 6 päeva enne võistlust ning 3 päeva enne võistlust. (UCI 1. ja 2. kat. võistlustel 3 päeva enne võistlust)
· Võistkonnad peavad tekitama oma võistkonna „kaitsva mulli“, mille eesmärk on kontrollida ja piirata otsest kontakti eri võistkondade ja võistlusega seotud isikute vahel.

UCI on kehtestanud järgmised nõuded kõikidele UCI kalendris olevate võistluste korraldajatele:

· Kõik võistlusega seotud kohtunikud peavad PCR testi tegema 3 päeva enne võistlust. Kõik kohtunikud ja korraldusega seotud isikud peavad hoidma sotsiaalset distantsi ning kandma maske, kui see on riigis kohustuslik.
· Võistluste korraldajad peavad kaks nädalat enne võistlust andma UCI-le ülevaate võistlustel kasutavatest koroona viiruse tõkestamine meetmetest, võistlusel osalejatest ja COVID-19 viirusega seotud hetke olukorrast riigis.
· Korraldaja peab võistlusele määrama COVID-19-le pühendunud arsti, kes jälgib, et võistlustel kasutataks riigi ja UCI poolt väljatöötatud meetmeid ning kontrollib võistlusest osavõtjate tervislikku seisundit.
· Korraldaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu ja informatsiooni hügieeni hoidmise kohta.

Välja on töötatud koos WHO-ga ka riikide riski tabel, väiksema riskiga riikidel on meetmeid vähem või on need soovituslikud. Eesti kuulub madala riskiga riikide hulka.

Samal teemal

08.07.2020
Eesti koondis läheb lühendatud Balti keti velotuuri võitma
06.07.2020
Rene Mandri: olime Riias stardipaigas, kui öeldi, et võistlus jääb nakatunute pärast ära