Talisport

Austria prokuratuur: eestlased näitasid oma suusatajate uurimise vastu üles vähest huvi (1)

Toimetas Kadi Parts, 13. august 2020 18:08
Andrus Veerpalu.Foto: Jens Meyer/Scanpix
Innsbrucki prokuratuuri esindaja Thomas Willam sõnas, et kuna ta ei näinud eestlaste poolt üleliia suurt huvi, et tegeleda Seefeldis lahvatanud dopinguskandaali meeste kriminaaluurimistega, haaras Innsbrucki kohus ohjad enda kätte.

Innsbrucki kohus on juba esitanud kriminaalsüüdistuse kahele eestlasele: Karel Tammjärv sai oma süüdistuse kätte veebruarikuus, kuid ootab endiselt kohtuistungi kuupäeva, Andreas Veerpalu on samuti oma süüdistuse kätte saanud ja astub kohtu ette oktoobrikuu alguses. Mõlemat suusatajat süüdistatakse veredopingu tarvitamises. Kolmanda eestlasena on Innsbrucki prokuratuur esitamas süüdistust Andrus Veerpalule, tema patuna on süüdistuses kirjas spordipettus ehk kaasaaitamine veredopingu kasutamisele.

Samal teemal

Saksamaa väljaanne Tiroler Tageszeitung esitab küsimuse, kas eestlased üldse plaanivad ilmuda Austria kohtusse? Ühest küljest on küsimuseks, kas eestlased tahavad sinna kohale minna, teisalt tekitab küsimärke ka praegune olukord, kus reisimine on koroonaviiruse tõttu raskendatud. „Meil on olnud raskusi nende kättesaamisega,“ tunnistas Thomas Willam, et ei oska eestlaste kohaleilmumise kohta kindlat seisukohta võtta.

„Eestlased ise näitasid vähe huvi üles (istungite korraldamise vastu- toim). Seega otsustasime ise õigust taga nõuda ning istungid läbi viia. Kui süüdistatavad keelduvad püsivalt kohtusse ilmumast, siis võime paluda Eesti kolleege, et nad võtaksid kriminaaluurimise üle,“ rääkis Willam.

Samal teemal

13.07.2020
Järjekordne Seefeldi dopinguskandaali asjaosaline astub kohtu ette
12.07.2020
Kas Veerpalusid ootab tingimisi vangistus?
11.07.2020
Kriminaalsüüdistuse kokkuvõte: Andreas Veerpalu tekitas dopingu abil varalist kahju kuni 300 000 eurot
07.07.2020
Veerpalu kohtuistung algab oktoobris