Tennis

Koroonast tervenenud maailma esireket tegi kannapöörde ja kavatseb võistelda USA lahtistel 

Toimetas Kadi Parts, 13. august 2020 19:18
FILE PHOTO: ATP 1000 - Madrid Open FILE PHOTO: Tennis - ATP 1000 - Madrid Open - The Caja Magica, Madrid, Spain - May 12, 2019 Serbia's Novak Djokovic celebrates winning the final against Greece's Stefanos Tsitsipas REUTERS/Javier Barbancho/File PhotoFoto: Javier Barbancho
Serblane Novak Djokovic teatas, et on otsustanud maailmas valitseva keerulise olukorra kiuste asuda võistlema USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel.

Meeste üksikmängu esireket sattus tennisemaailma pahameele alla suve esimeses pooles, kui korraldas Aadria tuuri, mille järel selgus, et koroonapositiivse proovi andsid lisaks talle ka Grigor Dimitrov, Borna Coric ja Viktor Troicki. Mis puudutab USA lahtiseid, siis selle turniiri osas sõnas Djokovic juunis, et osalemine oleks võimatu, sest koroonaviiruse levik maailmas on liiga ekstreemne.

Samal teemal

Nüüd on serblane meelt muutnud ja teatas, et kavatseb USA lahtistel kohal olla. „See ei olnud lihtne otsus, kui võtta arvesse kõiki takistusi ning raskusi, mida on ette tulnud paljudel erinevatel rinnetel, aga väljavaade, et saan taas võistelda, on mind väga elevile ajanud,“ vahendas Djokovici sõnu Reuters.

Maailma esireket lisas, et on koroonapausi ajal teinud kõvasti trenni ja suurturniiriks igati valmis. Djokovicile on lubanud konkurentsi pakkuda britt Andy Murray, kuid seda vaid juhul, kui kõigile suudetakse tagada ohutud tingimused. Turniirist on Eurospordi andmetel loobunud maailma teine reket Rafael Nadal ning edetabelis neljandat kohta hoidev Roger Federer. Sealjuures on kolmest suurest enim USA lahtiste triumfe ette näidata Federeril, kes on võitjaks kroonitud viiel korral. Nadal on saanud USA lahtiste karika pea kohale tõsta neljal, Djokovic kolmel korral. Mullu tuli võitjaks Nadal, aasta enne seda võidutses Djokovic.

Tänavused USA lahtised algavad augustikuu viimasel päeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee