Keiso Pedriks (keskel), Martin Täht (vasakul) ja Johannes Treiel (paremal).Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
15. august 2020, 13:56

HEA TÖÖ! Keiso Pedriks viis isikliku rekordi uude sekundisse ja tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis viiendaks

Tänavu mitmel korral 110 meetri tõkkejooksus 14 sekundi piiri ohustanud Keiso Pedriks suutis viimaks sellest jagu saada, püstitades Lätis Ogres toimuval Balti matšil isikliku rekordi 13,91.

26aastane Pedriks tõusis ühtlasi Eesti kõigi aegade edetabelis viiendale kohale ning tuli Balti meistriks. Jooksu ajal puhus igati määrustepärane taganttuul + 1,8 meetrit sekundis.

Eesti rekord 13,62 kuulub 2006. aastast Tarmo Jallai nimele. Pedriksist jäävad ettepoole ka tema treener Andrei Nazarov (13,88), Rene Oruman (13,88) ja Andres Raja (13,84).

Teine ja kolmas koht kuulusid Balti matšil leedulastele Rapolas Sauliusele (13,98) ja Rokas Ickysile (14,00). Hea stardi saanud, ent jooksu ajal tasakaalu kaotanud Johannes Treiel piirdus neljanda koha ja 14,44ga.

Pedriks oli enne tänast võistlust jooksnud mitu korda 14 sekundi algusesse. 19. juulil püstitas ta Tallinnas isikliku rekordi 14,06, viis päeva hiljem kärpis ta seda Rakveres viie sajandiku võrra. Möödunud nädalavahetusel jooksis ta Eesti meistrivõistlustel esmalt lisajooksus 14,02 ning hiljem võitis tiitli 14,12ga. Heas hoos oli tõkkesprinter ka talvel, kui tuli 7,78ga sisemeistriks.

Otsepilti võistlusest näeb SIIN, tulemustega saab tutvuda aga SIIN.