Kreete Verlin võitis Balti meistrivõistlustel 100m tõkkejooksu ja oli osaline võidukas 4x100m teatenaiskonnas,Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
15. august 2020, 16:41

TUBLID! Eesti kergejõustikukoondis võitis Balti meistrivõistlused

276 punkti kogunud Eesti kergejõustikukoondis võitis Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Teisele kohale jäi 275 silmaga Leedu, kodupubliku ees võistelnud lätlased kogusid 246 punktiga ja jäid kindlalt viimaseks.

Reedel ja laupäeval Lätis Ogres toimunud võistlustel suutsid eestlased nii meeste kui naiste arvestuses võita tõkkesprindis ja vasaraheites. Meeste arvestuses suutis raudkuuli kõige kaugemale saata Adam Kelly (69.18m), naiste seas kindlustasid maarjamaale kaksikvõidu Anna Maria Orel (62.70) ja Annika Emily Kelly (55.57).

Ka tõkkesprindis suutsid eestlased esikoha võtta meeste kui naiste seas. Keiso Pedriks jooksis isikliku rekordi 13.91, millega 26aastane sprinter tõusis ühtlasi Eesti kõigi aegade edetabelis esiviisikusse. Naiste 100m tõkkesprindi võitis Kreete Verlin, kelle tulemus 13.63 jäi nädal tagasi Tallinnas püstitatud isiklikule rekordile alla vaid kümne sajandikuga.

23aastane näitsik jooksis avavahetust ka võidukas 4x100m teatenaiskonnas, kes jõudis üle finišijoone ajaga 46.19. Lisaks Verilinile olid tiimis Ann Marii Kivikas, Kristin Saua ja Liis Roose.

Meeste 5000 meetri jooks kujunes Tiidrek Nurme ja Roman Frosti kahevõitluseks, kus pikema kõrre tõmbas esimene. Nurme võiduaeg oli 14:21.52, Frosti jäi temast maha natuke vähem kui kolme sekundiga. Võimu näitasid ka Eesti teivashüppenaised, kes võtsid kolmikvõidu. Poodiumi kõrgeimale astmele tõusis täpselt neli meetrit ületanud Marleen Mülla.

Lisaks neile tõid eestlastele alavõidud Ksenija Balta 100 meetri sprindis (aeg 11.68), Kelly Nevolihhin 1500 meetri jooksus (4:30.65) ja Laura Maasik 3000m takistusjooksus (10:25.42). Kuulitõukes 19.32 kirja saanud Jander Heil jäi alla väljaspool arvestust võistelnud jamaikalasele Ashinia Millerile, kuid samas oli ta parim baltimaalane.

Kokkuvõttes teenis Eesti 276 punkti ja võttis erakordselt napi võidu 275 silma kogunud Leedu ees. Kodupubliku eest võistelnud lätlased leppisid 246 punkti ja kindla kolmanda kohaga.