Spordiblogi

Mihkel Talivee | Andke andeks, aga äkki jätaks Rally Estonia siiski ära? (8)

Mihkel Talivee, 18. august 2020, 18:29
Rahvarohke: Rally Estonia on 2010. aastast meelitanud alati kohale kümneid tuhandeid fänne.Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Rally Estoniani on jäänud vähem kui kolm nädalat, ent see teadmine ei tee mind karvavõrdki õnnelikumaks. Tegelikult ei rõõmustanud ma ka siis, kui tehti teatavaks, et Eestil avaneb võimalus korraldada riigi ajaloo suurim spordiüritus. Olukord, mis praegu maailmas valitseb, ning senine sündmuste areng on muutnud äärmiselt ebatõenäoliseks selle, et meil õnnestub hakkama saada ralliga, kus oleks tagatud sportlaste, pealtvaatajate ja teistegi asjaosaliste ning kõigi elanike turvalisus. Nagu ka see, et kõigil oleksid võrdsed võimalused.

Pean tunnistama, et mulle on tundunud mitmed otsused, mis on viimastel kuudel vastu võetud, mõistusevastased. Kui aprillis esitas autospordiliit valitsusele taotluse, et saada toetust juulisse plaanitud WRC-tiimide osalusega rahvusvahelist ralliks, siis keelduti abist. Kui aga samal kuul tekkis võimalus korraldada MM-etappi, eraldati selleks tervelt 2,5 miljonit eurot. Mõistagi on tegu ajaloolise võimalusega, ent kas praeguses olukorras on Eestil, kes võtab viis miljardit eurot laenu, raha jalaga segada? Tšehhid, kes tahtsid samuti saada MM-rallit endale, pidid oma lootused minetama eelkõige majanduslikel põhjustel.

Samuti tundub, et üritust, kuhu tulevad kümned tuhanded fännid, on äärmiselt raske korraldada niimoodi, et midagi ei läheks valesti. Eelmisel aastal toimunud Rally Estonial osales 50 000 pealtvaatajat, kellest olid toona üle 7000 välisturistid – seda enam kui 35 välisriigist. Tänavu kuulub üritus MM-sarja programmi, mis tekitab kindlasti paljudes fännides suurt elevust. Tõsi, sel korral ei lubata raja äärde nii palju kaasaelajaid. Kuigi üritus korraldatakse kooskõlas terviseameti nõuetega ning pileti saab soetada 16 000 inimest, jagub kindlasti küllaga neid – nii Eestist kui ka mujalt –, kes püüavad igal võimalusel üle aia ronida, et oma lemmikuid lähedalt näha. Iseküsimus on ka see, kuivõrd palju sellised tegelased koroonaviirusele mõtlevad või karantiinireeglitest kinni peavad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. august 2020, 11:32
Ralliportaal: Saksamaa MM-etapp jääb ära
22. august 2020, 10:17
RALLITÄHED LÕUNA-EESTIS: „Pole olnud ühtegi staaridele omast nõudmist.”
21. august 2020, 21:44
KUULSUSTE PARAAD: Võru võõrustab rallikuningat ja tema järgijaid
21. august 2020, 18:44
Georg Grossist saab esimene erasõitja, kes kihutab M-Spordi uusima autoga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee