Bayern alistas Lyoni 3 : 0 ja marssis Meistrite liiga finaali.Foto: POOL
19. august 2020, 23:49

MEISTRITE LIIGA | Tasemevahe! Bayern alistas Lyoni ja marssis kindlalt finaali

Jalgpalli Meistrite liigas selgus kolmapäeva hilisõhtul teine finalist, kui Lissabonis toimunud poolfinaalis läksid vastamisi Müncheni Bayern ja Lyoni Olympique. Prantslased ei suutnud seekord imet teha ning 3 : 0 võit viis pühapäevasesse finaali Bayerni, kus neid ootab ees Pariisi Saint-Germain.

Kes teab, milliseks võinuks kohtumine kujuneda, kui Lyoni ründajad Memphis Depay ja Karl Toko Ekambi suutnuks mängu alguses avanenud võimalused ära kasutada. Paraku ei suutnud nad palli Manuel Neueri selja taha saata ning hoopis Serge Gnabry oli see, kes 18. minutil Bayerni ilusa kauglöögiga juhtima viis. Sama mees skooris ka 33. minutil ning viimase naela Lyoni kirstu lõi 88. minutil Robert Lewnadowski.

Gnabry on tänavu löönud Meistrite liigas 9 ja Lewandowski koguni 15 väravat.

23:50

Mäng on lõppenud ja see tähendab seda, et pühapäeva õhtul kohtuvad finaalis Pariisi Saint-Germain ja Müncheni Bayern!

23:45

Lyon 0 Bayern 3

Lewandowski, kes muu! Bayern saab 88. minutil paremalt äärelt karistuslöögi, poolakas kerkib karistusalas kõige kõrgemale ning saadab palli peaga puuri. Lewandowski 15. värav tänavuses Meistrite liigas.

23:29

Lyon küll üritab, kuid üeliia suurt ohtu nad Bayernile ei kujuta ning mäng kulgeb ikkagi sakslaste kontrolli all. Umbes 20 minutit (normaalaja) lõpuni.

23:20
23:15

Kohe avaneb Lyonil ka supervõimalus ühe värava tagasi löömiseks, kuid Ekambi ei suuda palli Neuerist mööda lükata.

23:14

58. minutil pääseb Manchester Cityle kaks väravat löönud Dembele viimaks platsile. Depay puhkama.

23:13

Võimalus Lyonil! Nurgalöögi järel pääseb peaga löögile keskkaitsja Marcelo, kuid löök läheb keskele ja Neuer püüab raskusteta. Lyoni kiire värav oleks sellele mängule väga vajalik, vastasel juhul ähvardab teine poolaeg muutuda igavaks munaveeretamiseks.

23:08

Teise poolaja viiendal minutil pääseb üksi läbi Perisic, kuid Lyoni õnneks saadab horvaat palli täpselt väravavahile sülle. 3 : 0 oleks selle asja lõplikult ära otsustanud.

23:02

Teine poolaeg on alanud. Lyoni väravamasin Moussa Dembele peab jätkuvalt varupingil oma võimalust ootama.

22:56

Esimese poolaja statistika osutab üheselt, kes on selles mängus (vähemalt seni) parem olnud.

Lyon - Bayern

22:48

Esimene poolaeg on lõppenud Bayerni 2 : 0 eduseisul. Lyonil oli kaks hiilgavat võimalust skoori avamiseks, kuid ei Depay ega Ekambi suutnud palli Neueri selja taha saata. Seevastu Gnabry on olnud kahel korral täpne ja Bayern on ühe jalaga finaalis. Tasemevahe.

Serge Gnabry. (Miguel A. Lopes)
22:42
22:34

Lyon 0 Bayern 2

Lewandowski jätab värava ees löömata, kuid lahtise pallini jõuab esimesena Gnabry, kes veeretab nahkkera paarilt meetrilt puuri. Mäng 33 minutiga tehtud?

22:28
22:25

Värav on Lyoni mänguhoogu selgelt maha tõmmanud ja pigem on õhus Bayerni teine tabamus kui prantslaste viigivärav.

22:18

Lyon 0 Bayern 1

Kui is ei löö... Gnabry uhab karistusala joonelt peale ja pall on ristnurgas!

22:17

POSTI! Lyoni ründaja Ekambi pääseb üksi läbi ja virutab peale, kuid post päästab Bayerni.

22:14

Lyoni ja Bayerni mäng on samal ajal alanud üpris lahtiselt ning poolvõimalusi on avanenud esimese tosina minuti jooksul mõlemal meeskonnal. Lyon on seni kenasti mängus sees.

(POOL)
22:12

Flora kaotab leedukatele penaltiseeria 2 : 4 ja nii on nende jaoks Meistrite liiga hooaeg selleks korraks lõppenud.

22:05

Mängu esimene väga hea võimalus avaneb 4. minutil Lyonil, kui vasturünnakul Neueriga silmitsi pääsenud Depay lööb palli napilt mööda!