Meistrite liiga

Veenvalt finaali marssinud PSG ja Müncheni Bayern selgitavad Euroopa parima klubi 

Kaspar Koort, 22. august 2020 21:13
Kipsis jala tõttu peab PSG loots Thomas Tuchel vägesid juhatama külmakastil istudes. Kas ta suudab sel kombel üle mängida ka oma Bayerni kolleegi Hans-Dieter Flicki, selgub pühapäeva õhtul.Foto: Reuters/Scanpix
Lõppegu pühapäevane Meistrite liiga finaal Lissabonis kas Pariisi Saint-Germaini (PSG) või Müncheni Bayerni võiduga – peatreenerina kuulub võitjameeskonna juhendamise au igal juhul sakslasele. Sügisel Bayerni tüürimise oma õlule võtnud 55aastast Hans-Dieter Flicki üritab üle kavaldada temast üheksa aastat noorem Thomas Tuchel.

Varem on sakslasest peatreenerid omavahel Meistrite liiga finaalis madistanud vaid korra, kui 2013. aastal ristasid Londonis Wembley staadionil piigid Bayerni toonane loots Jupp Heynckes ning Dortmundi Borssiat juhendanud Jürgen Klopp. Siis saatis edu Bayernit ning see ongi jäänud Saksamaa gigantklubi seni viimaseks triumfiks ja ka finaalipääsuks Meistrite liigas. 2011. aastal PSG enda valdusesse võtnud Katari naftašeigid on klubisse aastate jooksul pumbanud küll üle miljardi euro, kuid ihaldatud Meistrite liiga finaali jõuti alles esimest korda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.07.2020
MEISTRITE LIIGA | Tasemevahe! Bayern alistas Lyoni ja marssis kindlalt finaali
19.07.2020
Jalgpalli Meistrite liiga: PSG kindlustas esimesena koha finaalis