Auto-Moto uudised

VINGE! Jüri Vips paneb end proovile vormel 2 sarjas 

Toimetas Kaarel Täll, 21. august 2020 21:10
Red Bulli noortetiimi liige Jüri Vips saab võimaluse oma oskusi näidata vormel 2 sarjas.Foto: Sho Tamura / Red Bull Content Pool
20aastane Eesti vormeliäss Jüri Vips sõlmis lepingu vormel 2 sarjas kihutava DAMSi meeskonnaga.

Prantsusmaa tiim andis kodulehel teada, et Sean Gelaeli vigastuse tõttu löödi käed Vipsiga, kes teeb kaasa kolmel järgmisel vormel 2 etapil Spa, Monza ja Mugello ringradadel.

Samal teemal

„Olen tänulik ja õnnelik selle võimaluse eest. Tean, et raske on liituda, kui enam kui pool F2 hooajast on juba sõidetud. Annan endast kõik, et tiim saaks nii tugeva tulemuse, kui nad väärivad,“ vahendas Vipsi sõnu DAMSi kodulehekülg. Eestlane lisas, et ootab väga koostööd võistkonnakaaslase Dan Tictumiga.

DAMSi omanikud Gregory ja Olivier Driot lisasid: „Hea meel on pardale tuua Jüri Vips, kes on väga andekas piloot ja näitas kiirust juba juunioride seas. Algus on raske, sest ta pole kunagi F2 sarjas sõitnud, seega on Spa tema jaoks rohkem test kui korralik võidusõidunädalavahetus. Tiim toetab teda.“

Vips saavutas mullu vormel 3 sarjas neljanda koha ja liitus tänavu Super Formula sarja võistkonnaga Team Mugen. Koroonaviiruse pandeemia tõttu pole sealne hooaeg veel alanud. Päris sõidukogemuseta Vips sel aastal siiski pole, sest ta on KIC Motorspordi ridades kaasa löönud kolmel Euroopa regionaalse sarja etapil ja hoiab kokkuvõttes seitsmendat kohta.

Vormel 2 sarja järgmised etapid:

  • 29. ja 30. august: Spa ringrada, Belgia
  • 5. ja 6. september: Monza ringrada, Itaalia
  • 12. ja 13. september: Mugello ringrada, Itaalia

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee